Gorica promašila šut za pobjedu

['kk zadar', 'kk gorica', 'hrvatska košarkaška liga']

Regionalne muke ABA ligom Zadar i dalje ublažava u hrvatskom prvenstvu. Zadrani su do osme pobjede stigli preko Gorice, ali teško, s 82-81 obranivši zadnji napad gostiju. Zadrani su otvorili sa 17-9, ali uslijedile su minute Gorice koja je u završnici treće četvrtine imala i najvećih 60-50. Zadarski tornado to je brzo poništio, kao i 79-74 Gorice u zadnje dvije minute. Uljarević je u zadnjih 30 sekundi poklonio loptu domaćima, Carter iskoristio poklon i u zadnjih 25 sekundi gosti iz Turopolja nisu uspjeli ništa iskreirati. Junaković s 20 i Drežnjak s 18 koševa bili su lokomotive zadarske pobjede, dok su za Goricu 19 zabili Baković, odnosno 16 Uljarević. Zadrani sada dijele prvo mjesto sa Splitom s omjerom 8-2, dok je Gorica na 5-5.