Zadar i Gorica otvorili četvrtinu finala domaćim pobjedama

['kk gorica', 'kk zadar']

Košarkaši Zadra poveli su u četvrtfinalu prvenstva Hrvatske u seriji na dvije pobjede u svladavši na svom parketu Šibenku s 95-73 (46-42). Šibenčani su se sjajno držali u prvom poluvremenu u kojem je bilo svega četiri poena prednosti za domaćine, no najbolja momčad regularnog dijela prvenstva je u nastavku stigla do uvjerljive pobjede. Zadrane su predvodili Kodi Justice i Dominik Mavra s po 16 koševa, a Šibenčane James Freeman s 21 ubačajem. Zadar u seriji na dvije pobjede vodi s 1-0, a druga utakmica je u Šibeniku 14. svibnja. U ranije odigranoj utakmici košarkaši Gorice su svladali Sonic Puntamiku s 89-83 (48-50). Velikogoričani su do pobjede došli u samoj završnici, točnije u zadnje dvije minute kada su napravili prednost koju su sačuvali dokraja. Goricu je predvodio Lovro Mazalin s 25 poena, a zadarsku momčad Ante Gospić s 23 ubačaja. Druga utakmica igra se 14. svibnja u Zadru.