- Web
- RVG
Policija upozorava vozače na „dva kotača“ – jedan trenutak nepažnje može imati ozbiljne posljedice
![[]](/media/cache/cf/ea/cfeafa7f547b8f2aa4c28d087d45aac1.jpg)
S dolaskom toplijih dana i sve većim brojem sudionika na dva kotača u prometu, Policijska uprava zagrebačka pozvala je bicikliste, motocikliste, mopediste i vozače osobnih prijevoznih sredstava na odgovorno ponašanje u prometu.
Cilj preventivne kampanje je povećati sigurnost svih sudionika na cestama te smanjiti broj prometnih nesreća i ozlijeđenih.
Iz policije ističu kako su upravo biciklisti među najugroženijim sudionicima u prometu, zbog čega podsjećaju da su, kao i svi ostali vozači, obvezni poštivati prometna pravila. Poseban naglasak stavljen je na odgovorno ponašanje, prometnu kulturu i međusobno uvažavanje svih koji dijele cestu.
Voditeljica Službe za izvještajnu analitiku i odnose s javnošću Marija Goatti naglasila je da policija preventivnim aktivnostima želi djelovati prije nego što dođe do prekršaja ili prometnih nesreća.
– Ovo je samo jedna u nizu preventivnih akcija koje provodimo upravo s naglaskom na sve one koji su aktivni u prometu na dva kotača. Policijska uprava zagrebačka ne čeka da se dogode prekršaji nego preventivno djeluje a što u konačnici pokazuje i ova preventivna akcija – poručila je.
Objava Policija upozorava vozače na „dva kotača“ – jedan trenutak nepažnje može imati ozbiljne posljedice pojavila se prvi puta na RVG.
- Web
- RVG
