[]

15.05.2021. Lukavec. 4.nogometna liga Središte Zagreb – 28. kolo: NK Lukavec – NK Banovac (Glina). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Lukavec je teže nego što je bilo za očekivati pobijedio posljednjeplasiranog Banovca. Gosti iz Gline branili su se pojačanom obranom, kombinirajući otklanjali su kritične situacije i tražili priliku za brze kontranapade. Dva puta je vratar Luter spasio svoju mrežu istrčavanjem na Gomaza i oba puta (28. i 39.) je zadržao loptu u situaciji ‘1 na 1’. Najveću prigodu domaćih imao je Konjevod u 30., ali je umjesto udarca poslužio Grdenića u zaleđu i pogodak nije priznat.

Nakon odmora domaći su još pojačali pritisak i pogodak je ‘visio’ u zraku. Ipak, tek u 65. minuti Lukavec je došao u vodstvo golom Grdenića, s malom ‘zadrškom’. Naime, sutkinja je prvo signalizirala zaleđe, sudac je to uvažio, sutkinja je zatim priznala pogrešku i sudac je pokazao na centar – 1:0.

Uslijedila je dominacija domaćih i u 88. minuti lopta Borkovića iz prekida s 25m okrznula je živi zid i prevarila vratara za 2:0.

4.nogometna liga Središte Zagreb 2020./2021., 28. kolo

NK Lukavec – NK Banovac (Glina) 2:0 (0:0)

Lukavec. Igralište: ŠRC Lukavec. Gledatelja: -. Subota, 15.05.2021., 17:30 sati. Sudac: Dominik Hren. Pomoćnici: Maja Brozović i Davor Tadić (svi Zagreb). Delegat: Jurica Putanec (Špičkovina). Strijelci: 1:0 – J. Grdenić (65), 2:0 – Borković (88).

LUKAVEC: Luter, Lagundžija (od 58. Tuka), Meter, Kovačić, Humeljak (od 90. Župetić), Borković (cap.), Orešković, J.Grdenić (od 73. Elez), Ezgeta, Konjevod (od 87. Valentinčić), Krpečanec. Trener: Slaven Batovanja-Gičev.

BANOVAC: Majcek (cap.)(od 90. Žugaj), Gomaz, J.Ban (cap.)(od 38. Belčić), Kirin, Filipović, Abramović, Savić, Grubić, Roksa (od 66. Lipak), Cestarić, A.Ban. Trener: Željko Ceković.