[]

19.05.2021. Mičevec. Jedinstvena županijska nogometna liga – 29. kolo: Klas – Strmec (Bedenica). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Klas i Strmec odigrali su u 29. kolu Jedinstvene županijske nogometne lige zanimljivu utakmicu u kojoj su se gosti bolje snašli na terenu natopljen kišom i na kraju zasluženo pobijedili. U prvom poluvremenu igra se odvijala između dva šesnaesterca, suparnici su pokušavali što duže držati loptu u svom posjedu i ubacivanjem iza zadnje linije doći u prigodu za pogodak.

Gosti iz Bedenice imali su u sredini terena laganu prednost, a domaćin je pokušavao dugim loptama brže osvajati teren. Izrazitih šansi za gol nije bilo, jedino su domaći propustili vrlo izglednu priliku u 28. minuti kada su zakasnili na ubačaj iz kuta.

Nakon odmora Klas je krenuo energičnije, napadi su išli po bočnim pozicijama, ali ubačaji su bili ili previsoki, ili prekratki. Domagoj Bedeković se u 67. minuti izborio za loptu i ušao u kazneni prostor, dolazi do kontakta, domaći igrač pada i sudac pokazuje na bijelu točku uz žestoke prosvjede gostiju. Bedeković je sigurno realizirao kazneni udarac za vodstvo 1:0.

Pet minuta kasnije Strmec je izjednačio kada je ubačaj iz kuta kapetana Željka Bedekovića na drugoj vratnici dočekao Dražen Trcak i glavom spustio loptu u donji kut za 1:1. U završnici gosti kreću po drugi pogodak i to im uspijeva u 87. minuti kada Ivan Posavec oštro ubačenu povratnu loptu ubacuje ispod vratara preko gol crte za vodstvo 2:1 i pobjedu.

Klas je s 18 bodova (29 4 6 19 21:74) na 17. pretposljednjem mjestu, a Strmec je s 44 boda (29 13 5 11 51:67) na 10. mjestu trenutnog poretka.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2020./2021., 29. kolo

NK Klas – NK Strmec (Bedenica) 1:2 (0:0)

Mičevec. Igralište: ŠRC Mičevec. Gledatelja: -. Srijeda, 19.05.2021., 17:30 sati. Sudac: Mihael Milin. Pomoćnici: Dario Pranjić i Štefo Bićanić (svi Dugo Selo). Delegat: Ivica Mađer (Obedišće). Strijelci: 1:0 – Bedeković (67-11m), 1:1 – Trcak (72), 1:2 – Posavec (87).

KLAS: Inđić, Knežević, Kundih (cap.), Obad, Kopilović (od 46. F.Bedeković), D.Bedeković, Matić, Roksandić, Marković (od 86. I.Sviličić), Topić, Šteko. Trener: Dragan Karanović.

STRMEC: Plantić, Vuk, Baček, Kranjec, Antolković, Bedeković (cap.), Posavec, M.Šilinić, Trcak, Mrazović, H.Šilinić. Trener: Miroslav Vuksanić.