[]

26.05.2021. Kuče. Kup Grada Velike Gorice 2021 Kadeti, Finale: NK Buna – HNK Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kadeti Gorice su u vrlo zanimljivoj utakmici, u finalu Kupa Grada Velike Gorice, pobijedili momčad Bune boljom igrom u drugom poluvremenu. Ekipa Bune bila je posve ravnopravna Gorici u prvom poluvremenu, svojom borbenošću imala je odgovore na sve poteze suparnika.

Nakon odmora trener Damir Milanović počinje s dvije izmjene, koje će, pokazalo se, riješiti utakmicu. Gorica dolazi u vodstvo u 55. minuti pogotkom Lovre Nezirovića iz slobodnog udarca s dvadesetak metara. Izjednačenje je uslijedilo pet minuta kasnije kada je iz slobodnog udarca s 25m Ivan Muža pogodio rašlje uz prvu vratnicu, eurogol!

Drugo vodstvo Gorici donosi svojim drugim pogotkom Nezirović u 67. minuti sigurnom realizacijom kaznenog udarca, a samo tri minute kasnije Patrik Đurašić u sredini kaznenog prostora umiruje loptu i pogađa pod gredu za 3:1.

Pobjednički pehar kapetanu Davidu Simu uručio je Daniel Zagorac, predsjednik NK Turopoljac, a kapetanu Bune pehar je predao Stjepan Grđan, instruktor nogometa u Nogometnom savezu Velika Gorica.

Sudačka trojka i delegat dobili su prigodne statue. Ceremonijal dodjele vodio je Stjepan Petrac, tajnik Nogometnog saveza Velike Gorice.

Kup Grada Velike Gorice 2021.- Kadeti

NK Buna (Mala Buna) – HNK Gorica 1:3 (0:0)

Kuče. Igralište ŠRC Kuče. Gledatelja: -. Srijeda, 26.05.2021., 15 sati. Sudac: Patrik Deverić. Pomoćnici: Tihomir Čunčić i Katarina Ćulumović (svi Velika Gorica). Delegat: Ivan Haluga (Mičevec). Strijelci: 0:1 – Nezirović (55), 1:1 – Muža (62), 1:2 – Nezirović (67-11m), 1:3 – Đurašić (70).

BUNA: Petrac, Lučan (od 41. Vukašinec), Menalo, Rak (cap.), Kalisar, Muža, Brkić, Povoljnjak, Pukšić, Godinić (od 55. Ceković), Škojc (od 46. Đuretić). Trener: Danijel Škojc.

HNK GORICA: Kovač, Mrvalj, M.Paradžik, Bačić, Jungić (od 41. Nezirović), Badrić (od 41. Đurašić), Godinić, Sim (cap.), Radočaj (od 60. Kahlina), I.Paradžik, Šolaja. Trener: Damir Milanović.

KNJIGA TJEDNA Boba Đuderija: Da se ne baci