[]

01.06.2021. Velika Gorica. Hrvatska – Armenija, prijateljska utakmica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Hrvatska nogometna reprezentacija u svom prvom nastupu u Velikoj Gorici ispustila je pobjedu protiv reprezentacije Armenije odigravši neodlučeno 1:1. Pogodak za Hrvatsku postigao je Ivan Perišić u 23. minuti, bio je to njegov 28. pogodak u reprezentativnom dresu u stotom nastupu za hrvatsku reprezentaciju.

Mrežu je zatresao tako što je ubačaj iz kuta kapetana Luke Modrića u visokom skoku zahvatio glavom i loptu poslao pod gredu. Perišić je u 42. minuti imao zicer za povećanje vodstva, ali je iz blizine poslao loptu pored bliže vratnice. U posljednjoj minuti prvog dijela vratnicu je pogodio Nikola Vlašić.

Armenija je izjednačila u drugom poluvremenu, strijelac u 72. minuti bio je Angulo Wbeymar, koji je s ruba kaznenog prostora silovito pogodio desne rašlje Dominika Livakovića. U završnici je uslijedila serija promašaja hrvatskih igrača, velike prigode nisu iskoristili, Rebić, Škorić i Kramarić.

Prijateljska utakmica

Hrvatska – Armenija 1:1 (1:0)

Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja: -. Utorak, 01.06.2021., 18 sati. Sudac: Luka Bilbija. Pomoćnici: Amer Mačić i Davor Beljo (svi iz Bosne i Hercegovine). Strijelci: 1:0 – Perišić (23), 1:1 – Wbeymar (72).

HRVATSKA (4-1-2-3): Livaković – Vrsaljko, Vida, Ćaleta-Car,Barišić – Brozović – Modrić (cap.), Vlašić – Brekalo, Kramarić, Perišić (još su igrali: Pašalić, Škorić, Rebić, Badelj, Petković, Juranović). Izbornik: Zlatko Dalić.

ARMENIJA (4-4-2): Yurchenko – Hovhannisyan (cap.), Calisar, Voskanyan, Terteryan – Bayramyan, Spertsyan, Grigoryan, Babayan – Adamyan, Barseghyan. Izbornik: Joaquin Caparros.