[]

04.06.2021. Velika Gorica. Međunarodna prijateljska utakmica Hrvatska U-20 – Qatar U-23. Michele Šego. Foto: David Jolić/citaportal.hr

Mlada reprezentacija Hrvatske U-20 pobijedila je 1:0 u međunarodnoj prijateljskoj utakmici tri godine stariju reprezentaciju Qatara U-23. Strijelac za minimalnu pobjedu naše reprezentacije bio je Michele Šego u 22. minuti. Pogodak je rezultirao iz dva vezana kornera, Šego je nakon prvog bolje reagirao kod drugog ubačaja iz kuta i glavom poslao loptu po sredini vrata u mrežu za vodstvo.

04.06.2021. Velika Gorica. Međunarodna prijateljska utakmica Hrvatska U-20 – Qatar U-23. Foto: David Jolić/citaportal.hr

Utakmica je većim dijelom protekla u ravnopravnoj igri, domaću prednost u sredini terena igrači Qatara pokušali su neutralizirati većom borbenošću. Jedine šanse, i na jednoj i na drugoj strani, bile su plod oštro ubačenih povratnih lopti, udarci izvan kaznenog prostora bili su rijetki.

Izbornik Ognjen Vukojević napravio je početkom drugog poluvremena tri promjene u sastavu, a onda je u samo petnaest minuta (64. do 79.) promijenio kompletnu postavu. Zanimljivo, igra naše reprezentacije ostala je na istom kvalitetnom nivou i pobjeda nije bila ugrožena.

Međunarodna prijateljska utakmica

Hrvatska U-20 – Qatar U-23 1:0 (1:0)

Velika Gorica. Gradski stadion Gledatelja: -. Petak, 04.06.2021., 18 sati. Sudac: Ante Čuljak. Pomoćnici: Anto Marić i Dejan Vuković. Četvrti sudac: Ante Čulina (svi Hrvatska). Strijelac: 1:0 – Šego (22).

HRVATSKA U-20: Sentić, Brajković, Kuprešak, Ševelj, Oroz, Radić, Hanuljak, Palaversa, Ljubičić, Marin (cap.), Šego (još su Igrali: Čavlina, Benić, Dolček, Matić, Škaričić, Krizmanić, Julardžija, Hrvoj, Baturina, Fruk, Pršir). Izbornik: Ognjen Vukojević.

QATAR U-23: Sh. El Lethy, Farahat, Saleh, Abdulsalam, Al Mehairi, Palangi, Al Ganehi, B. El Lethy, Karami (cap.), Madjer, Mashal (još su igrali: Al Yazidi, Al Sulaiti, Syahputra, Azadi, Al Hasia). Izbornik: Nicolas Cordova.