[]

06.06.2021. Velika Gorica. 1.HNLŽ U-15 Pionirke – 21. kolo: HNK Gorica – ŽNK Split. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Pionirke Gorice su u 21. kolu ‘Prve hrvatske nogometne lige U-15 Pionirke’ izgubile 1:2 od ekipe Splita, iako su imale vodstvo (6.minuta) i igračicu više od 18. minute.

Gorica je iznenada došla u vodstvo kada je vratarka Splita istrčala na povratnu loptu, poskliznula se i promašila je, a Nera Stipetić je plasirala loptu u nebranjenu mrežu. Deset minuta kasnije (16.) sudac na ‘sufliranje’ pomoćnog suca opominje igračicu Esmu Heganović, a dvije minute kasnije ‘sufler’ je opet u akciji i sudac ‘poslušno’ pokazuje drugi žuti, isključujući karton djevojčici Heganović?! Nevjerojatan sudački gaf, treniranje strogoće na utakmici djevojčica.

Split je izjednačio minutu prije odlaska na odmor pogotkom Ane Ristovski, koja je iz slobodnog udarca s lijeve strane pogodila suprotne rašlje vrlo dobre vratarke Lorene Šagovac. Početkom drugog poluvremena, iako s igračicom manje, Splićanke su krenule napadački i u 42.minuti hitra Petra Glibota pobjegla je po lijevoj strani i iz blizine prizemno pogodila donji kut za vodstvo – 1:2. Goričanke u posljednjih pet minuta nisu uspjele iskoristiti dvije vrlo obećavajuće situacije pred golom Splita.

06.06.2021. Velika Gorica. 1.HNLŽ U-15 Pionirke – 21. kolo: HNK Gorica – ŽNK Split. Izjednačujući pogodak Splita. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica je s 11 bodova (19 3 2 14 10:72 11) na 9. mjestu, a Split je s 26 bodova (19 8 2 9 32:35 26) trenutno na 6. mjestu u konkurenciji 11 klubova.

1.HNLŽ U-15 Pionirke 2020./2021. – 21. kolo

HNK Gorica – ŽNK Split 1:2 (1:1)

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja -. Subota, 05.06.2021., 16 sati. Sudac: Stipo Novak. Pomoćnici: Davor Bertol i Ninoslav Fratrić (svi Zagreb). Delegatkinja: Nada Žarković (Zagreb). Strijelci: 1:0 – Stipetić (6), 1:1 – Ristovski (34), 1:2 – Glibota (42).

GORICA: Lorena Šagovac, Agreš Amarie, Eleonora Miloščić, Marina Milanščak, Ema Čunčić, Marija Jančić, Nera Stipetić (cap.), Helena Bužan, Nika Martinić, Paola Grahovac, Lucija Špeka (još su igrale: Ema Čeple, Antonela Filipović, Leona Matanović, Lucija Pokas). Trener: Robert Novak.

SPLIT: Lana Kuran, Petra Glibota, Ela Dramlić, Lana Krstulović, Ana Milinović, Lorena Stanić, Andrea Lozić, Esma Heganović, Lana Plaziblat (cap.), Gabrijela Sinovčić, Ana Ristovski (Još su igrale: Mia Bečić, Nika Soldo, Stela Dijanić, Leona Brzica, Ema Kujundžić, Lana Jurić, Josipa Granić). Trenerica: Ana-Marija Kalamiza.