[]

06.06.2021. Mala Buna. Prva županijska nogometna liga skupina Istok – 29. kolo: NK Buna – NK Mladost Obrezina. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmica Bune i favorizirane Mladosti završena je očekivanom pobjedom momčadi iz Obrezine, koja je tako sebi osigurala meč za titulu prvaka protiv vodeće Kupe na svom terenu, u posljednjem 30. prvenstvenom kolu.

Buna je iznenadila goste u 15. minuti lijepim pogotkom Marka Kovačića iz slobodnog udarca preko živog zida u bliže rašlje za vodstvo 1:0. Mladost je izjednačila u 28. minuti pogotkom Alana Pejaka, koji se najbolje snašao u gužvi i zatresao mrežu za 1:1.

Nakon izjednačenja Mladost je diktirala događanja na terenu i u završnici prvog poluvremena rezultatski prelomila utakmicu u svoju korist. Prvo je Filip Zrnčić felširanim ubačajem s lijeve strane u 42. iznenadio kompletnu obranu domaćih i lopta je završila u suprotnoj maloj mrežici – 1:2. Dvije minute kasnije Franjo Periša  je iz gužve pogodio za – 1:3!

Domaći su u nastavku pokušali ‘sanirati štetu’, ali ostalo je samo na nekoliko neuspjelih pokušaja. Kada je Zrnčić u 66. neometano pogodio donji kut za 1:4, pitanje konačnog pobjednika bilo je definitivno riješeno. Franko Perić je pogotkom u 73. postavio konačan rezultat – 1:5!

06.06.2021. Mala Buna. Prva županijska nogometna liga skupina Istok – 29. kolo: NK Buna – NK Mladost Obrezina. Filip Krznarić, Zvonimir Landeka, Dario Aščić. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Suđenje vrlo dobro, korektno, odluke pravovremene. Samo dvije opomene, po jedna svakoj momčadi, su dokaz o korektnom susretu i primjernom ponašanju.

Prva županijska nogometna liga skupina Istok 2020./2021., 29. kolo

NK Buna – NK Mladost Obrezina 1:5 (1:3)

Mala Buna. Igralište: ŠRC Mala Buna. Gledatelja: -. Nedjelja, 06.06.2021., 17:30 sati. Sudac: Zvonimir Landeka. Pomoćnici: Filip Krznarić i Dario Aščić (svi Velika Gorica). Delegat: Marko Pancirov (Velika Mlaka). Strijelci: 1:0 – Kovačić (15), 1:1 – Pejak (28), 1:2 – Zrnčić (42), 1:3 – Periša (44), 1:4 – Zrnčić (66), 1:5 – Perić (73).

BUNA: F.Rak, J.Rak, Kovačić (od 46. Novosel), Cavrić (od 78. Zlodi), Cvetnić (od 66. Muža), Starčević, Huđber (cap.), Rovišan, Škojc (od 70. Vajda), Đuretić, Šebek. Trener: Boris Konjević.

MLADOST OBREZINA: Miklec, Stanušić, Perić, M.Tadić (cap.), B.Ivančić, Smajić (od 6. Havidić, od 53. Šorša), M.Ivančić, Periša (od 79. Rajičević), Pejak (od 69. S.Tadić), Hadžiabdić (od 73. Jelić), Zrnčić. Trener: Josip Tadić.

Redoslijed nakon 29. kola: 1. Kupa 61 (29 19 4 3 63:23), 2. Mladost 59 (26 19 2 5 72:16), 3. Vatrogasac 51 (27 16 3 8 61:33), 4. Meštrica 50 (26 15 5 6 63:30), 5. Kloštar 50 (26 15 5 6 50:32), …

Rezultati 29. kola (05./06.06.2021.): Buna (Mala Buna) – Mladost Obrezina 1:5, Kupa (Pokupsko) – Milka Trnina (Vezišće) 3:2, Kloštar (Kloštar Ivanić) – Meštrica (Gornja Lomnica) 2:5, Vatrogasac (Kobilić) – Dinamo Hidrel (Novo Čiče) 2:0, Gaj (Gaj) – Posavec (Orle) 1:2, Dubrava (Vrbovečka) – Lonja (Lonjica) 4:4, Ostrna (Ostrna) – Ban Jelačić (Banovo) 1:1.