[]

09.06.2021. Samobor. Kup Nogometnog saveza Zagrebačke županije- Finale: NK Samobor – NK Kurilovec. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Finale Kupa Nogometnog saveza Zagrebačke županije između Samobora (novi član 4.nogometne lige Središte) i Kurilovca (3.HNL) završeno je pobjedom Samobora  5:3 nakon izvođenja udaraca sa 11m. U regularnom vremenu susret je okončan bez pobjednika – 2:2.

Kurilovec je diktirao događanja na terenu u prvom poluvremenu i nakon nekoliko propuštenih šansi došao u vodstvo u 28.minuti pogotkom Luke Sedlačeka, koji je s desne strane prizemnim dijagonalnim udarcem pogodio suprotnu malu mrežicu. Domaći su izjednačili u 35. minuti s(p)retnim golom Željka Štuleca, oštra povratna lopta završila je u donjem kutu.

Kurilovečki trećeligaš drugi put je došao do prednosti u 69. minuti kada je kapetan Ivan Rajić uklizao na ubačaj s lijeve strane i smjestio loptu u bliži donji kut. Domaći su izjednačili nakon sjajne akcije u 77. minuti, poentirao je Stipe Vujić.

Odluku o pobjedniku županijskog kupa donijelo je izvođenje udaraca s 11m, u kojem je briljirao vratar domaćih Filip Štefković. Obranio je tri penala, Sedlačeku, Tolju i Muharu, a za Samobor su sigurni izvođači bili Ivkovčić, Vujić i Makarun.

Priznanja klubovima, sucima i delegatu uručivali su: Petra Škrobot, novoizabrana gradonačelnica Grada Samobora, Nenad Črnko, predsjednik Nogometnog saveza Zagrebačke županije, Ervin Kolarec, dožupan Zagrebačke županije i Željko Mihalj, predsjednik Nogometnog saveza Velika Gorica.

Za finaliste županijskog kupa, suce, djelatnike županijskog saveza i predstavnike medija domaćin finalne utakmice priredio je prigodni domjenak, koji je na kraju zaslađen samoborskom krempitom.

Kup Nogometnog saveza Zagrebačke županije 2020./2021. – Finale

NK Samobor – NK Kurilovec 2:2 (1:1), 5:3 – 11m

Samobor. Igralište SC Samobor. Gledatelja: -. Srijeda, 09.06.2021., 18 sati. Sudac: Tomislav Bionda. Pomoćnici: Dominik Benković i Danijel Horvatić (svi Zaprešić). Četvrti sudac: Tin Debogović (Bjela Gorica). Delegat: Željko Mihalj (Velika Mlaka). Strijelci: 0:1 – Sedlaček (28), 1:1 – Štulec (35), 1:2 – Rajić (69), 2:2 – Vujić (77).  11m: Sedlaček – obranio Štefković, Ivkovčić – 3:2, Sudar – 3:3, Vujić – 4:3, Tolj – obranio Štefković, Makarun – 5:3, Muhar – obranio Štefković.

SAMOBOR: Štefković, Lovrić, Ibrahimović, Vujić, Ivkovčić (cap.), Makarun, Štulec (od 76. Kotarski), Brčić (od 76. Ivančević), Grgečić (od 72. Bišćan), Guliš, Krajačić. Trener: Franjo Pužin.

KURILOVEC: Beljan, Bakula (od 46. Sudar), Ćosić, Adžić (od 90. Milatović), Tolj, Sedlaček, Hodak (od 77. Krpan), Marinić, Bolješić, Rajić (cap.), Muhar. Trener: Tihomir Pereković.