[]

12.07.2021. Velika Gorica. Međunarodna prijateljska košarkaška utakmica U-20 reprezentacija: Hrvatska – Njemačka. Lovro Gnjidić. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmica između mladih reprezentacija (U-20) Hrvatske i Njemačke imala je dva dijametralno rezultatski suprotna poluvremena . U prve dvije četvrtine gosti iz Njemačke su se bolje snašli i dosta bolje izgledali od naših igrača, koji su svim elementima bili u podređenoj ulozi (13:22, 16:24, 28:38, 34:45).

12.07.2021. Velika Gorica. Međunarodna prijateljska košarkaška utakmica U-20 reprezentacija: Hrvatska – Njemačka. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sve se okrenulo u korist naše reprezentacije u drugom poluvremenu. Minus 11 poena na poluvremenu naši su sredinom 3. četvrtine poništili (50:50) i s dvije vezane trice Lukše Buljevića (61:55) došli do prednosti koju su do kraja utakmice povećavali (72:62, 84:73).

Najistaknutiji u redovima Hrvatske sa po 19 poena bili su Lovro Gnjidić i Matej Bošnjak te Vito Porobić (14). Kod gostiju istakli su se Lukas Herzog (12) i Elias Baggette (10). Naši su imali šut za tri 7/17, a gosti 5/30.