[]

28.08.2021. Velika Gorica, SRC Udarnik. 3.HNL Središte 2021./2022., 01.kolo: NK Kurilovec – NK Gaj (Mače) 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Otvorenje prvenstvene sezone u 3.hrvatskoj nogometnoj ligi Središte 2021./2022. nije bilo po želji momčadi Kurilovca i njenih navijača, utakmica je izgubljena minimalnim rezultatom pogotkom iz kaznenog udarca.

Prvo poluvrijeme proteklo je u obostrano otvorenoj igri, po dvije vrlo izgledne prigode za vodstvo propustili su i jedni i drugi. Prvu za Kurilovec nije realizirao Selman, njegov udarac glavom vratar Bobinac paradom je izbacio u korner. Gosti su u 10. minuti bili blizu vodstva, ali Haramustekov pokušaj zaustavila je greda.

Sredinom prvog dijela Tolj je gađao donji kut za paradu vratara i udarac iz kuta. Gosti su u 37.minuti ozbiljno zaprijetili preko desne strane, loptu je sa 7-8 metara Šaban zamalo poslao pored desne vratnice u golaut.

Nakon odmora slika na terenu se nije promijenika u prvih petnaest minuta, a onda je došlo do prekretnice. Ulazak Cvrtile u kazneni prostor i njegov pad u kontaktu s Bakulom sudac je ocijenio dovoljnim za kazneni udarac. Šaban je bio siguran realizator s bijele točke za vodstvo Gaja, u konačnici je to gostima donijelo tri boda na startu jesenske polusezone.

Treća hrvatska nogometna liga Središte 2021./2022., 01.kolo

NK Kurilovec – NK Gaj (Mače) 0:1 (0:0)

Velika Gorica. SRC Udarnik. Gledatelja 100. Subota, 28.08.2021., 17:30 sati. Sudac: Patrik Pavlešić (Duga Resa). Pomoćnici: Martina Neralić (Karlovac) i Luka Sušanj (Ogulin). Delegat: Josip Cvitković (Zagreb). Strijelac: Šaban (60-11m).

KURILOVEC: Išek, Grdenić, Bakula (od 80. Bagramyan), Tolj, Popović, Bukvaševeć, Marelja, Resler, Selman (od 78. Beganović), Završki (cap.), Radoš. Trener: Senad Harambašić.

GAJ: Bobinec, Sambol,, Postonjski (cap.), Cvrtila (od 73. Biškup), Haramustek (od 90’+3′ Tomek), Rihtar, Šaban, Vukadin, Benčić, Kovačić (od 46. Josipović), Kotarski (od 66. Deak). Trener: Vladimir Tuweg.