Turopoljski četvrtoligaši uspješni, Turopoljac nezadrživ, golijada Dinama i Gaja

[]

Od nedjeljnih prvenstvenih nogometnih utakmica 1. kola prvenstva vrijedi izdvojiti pobjede Gradića nad Topuskom i Mraclina kontra Rugvice Save u 4. HNL središte skupina B.

U rangu niže favorizirani Turopoljac opravdao je spomenutu ulogu i golovima Mlinarića 2, Šutala i Martinića lako pregazio Rakov Potok. Polet je u Buševcu na poluvremenu imao sigurno vodstvo 2:0 protiv Sloge iz Križa a onda za samo dvije minute dozvolio izjednačenje. Ipak, u 89. minuti zabio je Matušin i prva tri boda sjela su na konto Poleta.

U Obrezini Mladost je svladala Kupu zgodicima Pejaka i Periše. Klas i Lomnica su poraženi. Jedinstvena županijska liga nastavlja se već u srijedu 1. rujna 2. kolom.

U 1. ŽNL istok Buna je u Vezišću dobila pet komada a zabila nije ništa. Poražen je i Posavec u Lonjici a Dinamo Hidrel je u ljepotici prvog kola odigrao u Gaju nedaleko Vrbovca 4:4. Mato Paviša

REZULTATI UTAKMICA KLUBOVA NS VELIKA GORICA ODIGRANIH U NEDJELJU:

4. HNL središte, 1. kolo

Nedjelja, 29. kolovoza 2021.:

Gradići – Topusko 2:0 (Brdek, Krešo Budimir)

Mraclin – Rugvica Sava 1976 1:0 (Milatović)

JŽNL, 1. kolo

Nedjelja, 29. kolovoza:

Strmec – Klas 4:1 (Šteko strijelac za Klas)

Polet – Sloga Križ 3:2 (Matušin 2, Šestak strijelci za Polet)

Mladost – Kupa 2:0 (Pejak, Periša)

Turopoljac – Rakov Potok 4:1 (Mlinarić 2, Šutalo, Martinić strijelci za Turopoljac)

Lomnica – Zrinski 2:3 (Bubalo i Mandura zabili za Lomnicu)

1. ŽNL istok, 1. kolo

Meštrica – Kloštar 1:1 (Bartolović, strijelac za Meštricu)

Milka Trnina – Buna 5:0

Lonja – Posavec 2:1 (J. Breščaković strijelac za Posavec)

Gaj – Dinamo Hidrel 4:4 (Zorić, Hladni, Balenović i Starčević zabili za Dinamo Hidrel)

Rakovec – Vatrogasac Kobilić 0:1 (Severec a.g.)