[]

29.08.2021. Obrezina. Jedinstvena žžupanijska nogometna liga 2021./2022., 01. kolo: NK Mladost – NK Kupa (Pokupsko) 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Premijerna utakmica dva novaka Mladosti i Kupe u Jedinstvenoj županijskoj nogometnoj ligi u sezoni 2021./2022. završena je pobjedom domaće momčadi, boljom igrom u prvom poluvremenu. Iznenadni udarac Alana Pejaka s ruba kaznenog prostora i felširana lopta je završila u donjem kutu za 1:0.

Mlada momčad Kupe (6 igrača juniorskog uzrasta) nije mogla ravnopravno parirati domaćinu i u 25. minuti Mladost je udvostručila prednost. Periša je iskoristio neopreznost obrane, prešao dva igrača i s lijeve strane pogodio suprotni kut za 2:0. Vratar Kušević u 40. minuti obranio je kazneni udarac kojeg je izveo Pejak.

Drugo poluvrijeme započelo je po snažnom pljusku i igra domaćih nije bila dominantna, odnosno dvije izmjene u gostujućoj postavi dovele su do ravnoteže na travnjaku. Napadi Kupe bili su češći, ali bez konkretnog učinka. Na suprotnoj strani bilježimo Pejakov promašaj zicera (48.), dobar pokušaj Bedekovića i vratnicu Smaića (85).

Jedinstvena županijska nogometna liga 2021./2022., 01.kolo

NK Mladost – NK Kupa (Pokupsko) 2:0 (2:0)

Obrezina. Igralište: ŠRC Obrezina. Gledatelja 100. Nedjelja, 29.08.2021., 17:30 sati. Sudac: Antonio Vukadin. Pomoćnici: Mario Stanić i Štefo Bićanić (svi Dugo Selo). Strijelci: 1:0 – Pejak (5), 2:0 – Periša (25).

MLADOST: Miklec, Hadžiabdić, M.Tadić (cap.), Perić, Ivančić, Periša (od 67. Šorša), Pejak (od 61. Bedeković), Kos, Hren, Jelić, Smajić. Trener: Romano Župetić.

KUPA: Kušević, D.Brajković, Zlodi (od 46. T.Petković), Šestak (od 46. Grahovac), Vranešić, Sečenj, Belečić (od 78. Turković), Pirša, Šandor, J.Brajković (cap.), Klasnić. Trener: Miroslav Lukinić.