[]

08.09.2021. Velika Gorica, SRC Udarnik. Treća hrvatska nogometna liga Središte – 03. kolo: NK Lukavec – NK Lučko 1:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Lukavec je u 3. kolu ‘Treće hrvatske nogometne lige (3.HNL) Središte’ pogotkom Armina Abazija pobijedio momčad Lučkog i tako zabilježio prvu pobjedu u trećeligaškom rangu. Lučko je bilo bolje u prvom poluvremenu, igrači trenera Perice Vidaka diktirali su igru, imali su veći posjed lopte, ali dvije velike šanse za pogodak neutralizirao je vratar Nino MartinLuter.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 50. minuti kada je Marijan Grdenić s desne strane silovito povukao brzi kontranapad i predao loptu Hrvoju Humeljaku u sredinu, uslijedila je brza predaja na lijevu stranu do Armina Abazija, koji ulazi u kazneni prostor i s desetak metara pogađa bliži kut za 1:0.

Nakon toga Lukavec je diktirao događanja na terenu i imao je još dvije-tri vrlo zrele prigode za povećanje prednosti, ali nedostajalo je preciznosti. Otežavajuća okolnost za goste iz Zagreba bilo je isključenje Maria Jazvića u 65. minuti (kapetan Lučkog dobio je dvije opomene u samo tri minute, u 62. i 65.).

Iako je Lučko bilo opasno preko lijevog boka, pomalo je iznenađujuća bila izmjena Filipa Jovičevića, koji je, uz Sambu na desnoj strani, bio do tada najzapaženiji u napadu gostiju. Sve kritične situacije u kaznenom prostoru Lukavca do kraja utakmice odlično je riješio raspoloženi Luter.

3.HNL Središte Zagreb  2021./2022., 3.kolo

NK Lukavec – NK Lučko 1:0 (0:0)

Velika Gorica. Igralište: SRC Udarnik. Gledatelja 100. Sudac: Vlatko Mlinarić (Sisak) 6. Pomoćnici: Dragan Čutura i Andrej Horvatinović (oba Petrinja). Delegat: Antonio Pavlečić (Zagreb). Strijelac: 1:0 – Abazi (50).

LUKAVEC: Luter 7.5, M.Grdenić 7, Lagundžija 6.5 (od 68. Ivezić 6), Ezgeta 7, Abazi 7.5, Humeljak 6.5 (od 80. Šiprak -), Borković 6.5 (od 80. Galić -), Valentinčić 6.5 (od 68. Konjevod 6), J.Grdenić 6.5 (od 90. Župetić -), Gudelj 6.5, Meter 7. Trener: Slaven Batovanja-Gičev 7.

LUČKO: M.Jovičević 6.5, Belak 6 (od 60. Matej Jazvić 6), Kušec 6, Kulenović 6.5, Dianežević 6, Ćosić 6, Sambu 6.5, Čurek 6, Čičković 6 (od 46. Puntar 6), Mario Jazvić 5, F. Jovičević 7 (od 60. Bajan 6). Trener: Perica Vidak 6.

Igrač utakmice: Nino Martin Luter.