[]

11.09.2021. Velika Gorica. Prva hrvatska nogometna liga Juniori – 05. kolo: HNK Gorica – HNK Šibenik 3:1. Foto: David Jolić/cityradio.hr

Juniori Gorice u svojoj prvoj prvoligaškoj sezoni igraju odlično, zabilježili su 4 pobjede i jedan neodlučen rezultat u pet utakmica. U 5. kolu pobijedili su doma Šibenik 3:1, s dva pogotka Brazilca Cruza i jedan Vanje Kulenovića. Brazilac je postigao već 7 pogodaka u 5 utakmica, a ima i 3 asistencije.

11.09.2021. Velika Gorica. Prva hrvatska nogometna liga Juniori – 05. kolo: HNK Gorica – HNK Šibenik 3:1. Queiroz Caio Da Cruz Oliveira. Foto: David Jolić/cityradio.hr

Šibenik je u prvom poluvremenu bio bolji, imao je veći posjed lopte i zasluženo je došao u vodstvo pogotkom Stipe Silova. Gorica nije uspjela nametnuti svoj stil igre i na odmor se otišlo s prednošću gostiju.

Domaći su u drugom poluvremenu povezali svoje redove i počeli igrati agresivnije te je u 59. minuti izjednačio Caio Da Cruz. Od tog trenutka Gorica je dominirala, razigrao se Cruz i sjajnim pogotkom doveo domaće u vodstvo. Raspoloženi Brazilac je u završnici perfektno asistirao Vanji Kulenoviću, koji je ubačaj s desne strane udarcem glavom poslao u mrežu za konačan rezultat 3:1.

Gorica u 6. kolu igra protiv Dinama u Zagrebu.

Prva hrvatska nogometna liga Juniori 2021./2022., 05. kolo

HNK Gorica – HNK Šibenik 3:1 (0:1)

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja: 100. Subota, 11.09.2021., 16 sati. Suci: Goran Pečarić. Pomoćnici: Anto Marić i Dario Kolarević (svi Zagreb). Strijelci: 0:1 – Silov (26), 1:1 – Cruz (59), 2:1 – Cruz (85), 3:1 – Kulenović (90+1).

GORICA: Dalipagić, Kovačić (cap.)(od 64. Sim), Tepšić, Quni, Vujičić (od 46. Ciprić), Skrbin, Frković (od 68. Kulenović), Carl (od 68. Brlek), Ribarić (od 87. Cruce-Corsi), Matković, Cruz. Trener: Sven Raić.

ŠIBENIK: Benat, Arroyo (od 46. Bilić), Režan, Živalj, Crljen (od 87. Jakešević), Šupe (cap.), Silov (od 76. Slunjski), Bolanča, Josipović, Škugor, Damjanić (od 68. Rakić). Trener: Anđelko Godinić.