Jelačić u Vukovini bolji od Mladosti iz Obrezine

[]

U subotu 11. rujna 2021. od 17 sati na igralištu u Vukovini odigrana je prvenstvena nogometna utakmica 4. kola Jedinstvene županijske lige između domaćeg Jelačića i Mladosti iz Obrezine. Bolji je bio Jelačić 3:1. Ispitivanje snaga potrajalo je uvodnih 20-tak minuta a do tada vrijedi spomenuti tek Memićev neprecizni pokušaj glavom. Gosti su prijetili iz kontri i jedna u 22. minuti urodila je plodom. Bedeković je u sredini kaznenog prostora primio loptu, okrenuo čuvara i onda snažno iz zraka pucao i pogodio svoj lijevi kut i bilo je 0:1. Pokušaji Jelačića bili su nekako nedorečeni i neprecizni, kao na primjer Memićev kad je bio sam ispred vratara i pucao nekontrolirano iznad vratnice i zaštitne mreže iza gola. Time je prisilio i trenera Rajića na verbalnu reakciju.

U finišu prve dionice Jelačić je ipak okrenuo rezultat. U 38. minuti Prizmić je s desna uposlio Nezirovića, ovaj produžio još više u sredinu a Josip Mihanović pogodio za izjednačenje rezultata. Četiri minute potom, Petar Krasnić je dubinski uposlen s lijeve strane i iz takozvanog mrtvog kuta lukavo i precizno lobom pogodio iznad vratara Mikleca u suprotnu malu mrežicu za vodstvo vukova iz Vukovine 2:1.
Nakon odmora rezultat se dugo lomio. U 64. minuti priliku je imao Sudec ali je malo desno iskosa pucao pored bliže vratnice malo izvana i ništa od 2:2.

Gosti su u 85. pogodili i gredu a tri minute kasnije utakmica je odlučena. Kapetan Jelačića Mateo Nikić izveo je slobodni udarac i ubacio takozvanu svijeću u kazneni prostor, vratar nije uspio doći do lopte (je li bio prekršaj?) a Mihanović je odbijanac pospremio u mrežu za konačnih 3:1.

JELAČIĆ – MLADOST OBREZINA 3-1

VUKOVINA Igralište Jelačića. Igrano 11. rujna 2021. od 17 sati. Sudac: Ivan Čužić 6. Pomoćnici: Filip Krznarić i Alen Sučec. Delegat: Zlatko Petrac (svi iz Velike Gorice).

STRIJELCI: 1:0-D. Bedeković (22), 1:1-Mihanović (38), 2:1-Krasnić (42), 3:1-Mihanović (87).

JELAČIĆ: Sakač 6,5, Landeka 6, Krasnić 7 (od 73. Rovišan-), Sabljak 7, Memić 5,5 (od 87. Zagorec-), Mihanović 7,5, M. Nikić 7, Matić 6, Čumpek 6 (od 87. Karaula-), Prizmić 6, Nezirović 5,5 (od 46. Miletić 6,5). Trener: Stefan Rajić 7

MLADOST OBREZINA: Miklec 5,5, B. Ivančić 6, Stažić 5,5 (od 60. Janković 5,5), Kos 6, D. Bedeković 7, Grdić 6, Periša 6, Pejak 6,5, Sudec 6, Hren 6,5, Jelić 5,5 (od 60. Havidić 5,5). Trener: Romano Župetić 6

IGRAČ UTAKMICE: Josip Mihanović