Furiozno prvo poluvrijeme momčadi Mraclina za tri nova boda

[]

IV. NL – središte Zagreb, 7. kolo

MRACLIN – SUTLA LADUČ 5:2

Otvorena i golovima bogata utakmica u kojoj je domaćin Mraclin dominirao u prvom dijelu dok su u nastavku gosti konsolidirali redove što govori i rezultat.

Rano vodstvo nogometaša Mraclina, Klarić je podvalio loptu iza gostujuće obrane u desno za Koleša koji izlaskom na vratara niskim udarcem poentira. Pet minuta kasnije, točnije u 14. minuti rezultat je podebljan na 2:0. Akcija je krenula od kapetana Jurića koji na desnom boku pronalazi Hajduka, njegova asistencija u peterac prema Milatoviću koji ne griješi.
Mraclinski kapetan Jurić bio je začetnik akcije kod i trećeg gola domaćih, lijepo je uposlio Koleša na desnoj strani, ubačaj mladog mraclinskog igrača završava na glavi Milatovića na kojih 7-8 koji je zakucava u mrežu za 3:0.
U 28. minuti na jedan ubačaj Milatovića napadač Hajduk glavom loptu šalje u vrata gdje ona završava na prečki.
Desetak minuta kasnije vrsni strijelac Igor Hajduk ne griješi, Vidović je lijepom okomitom loptom prema golu gostiju uposlio Milatovića koji izlaskom na vratara nesebično asistira prema Hajduku koji pogađa za vrlo pristojan rezultat 4:0.
Gosti u završnici prve dionice koriste neopreznost domaće obrane na sredini terena, prema domaćem vrataru Mariću sjurio se Šoštarić, niskim udarcem pogađa u sami kut.

Trener Damir Milanović na ovoj utakmici pružio je priliku još jednoj mraclinskoj nadi, mladi Luka Kos nije razočarao, iako je to bila njegova prva čitava službena utakmica. Spomenuti igrač u 48. minuti proigrava okomicom Hajduka prema golu, realizacija mraclinskog golgetera bila je neupitna za 5:1.
Nije se dugo čekalo na odgovor gostiju, u 53. minuti odličnim udarcem sa kojih osamnaest metara Pinheiro pogađa visoko u desni kut Marića za konačnih 5:2
Mogao je Mraclin do pola tuceta u 59. minuti, u kaznenom prostoru oboren je Milatović, kazneni udarac izveo je Hajduk gdje pogađa desnu vratnicu golmana Galića.
Do kraja utakmice igralo se otvoreno, prilika je bilo na obje strane no mreže su ostale mirovati.

Mraclin. SRC Nova graba. Gledatelja 100. Sudac: Vuković (Zelina). Pomoćnici: Hendak (Vrbovec) i Jukić (Farkaševac).

Strijelci: 1:0 – Koleš (9), 2:0 – Milatović (14), 3:0 – Milatović (25), 4:0 – Hajduk (37), 4:1 – Šoštarić (42), 5:1 – Hajduk (48) , 5:2 – Pinheiro (53).

MRACLIN: Marić, Petravić, Debijađi, Skrbin, L. Kos, Vidović (od 59. Šikić, Klarić (od 83. Onić), Koleš (od 73. Dadović), Jurić (od 83. J. Cvetnić), Milatović (od 59. Roginić), Hajduk. Trener: Damir Milanović.

SUTLA LADUČ: Belinić (od 46. Galić), Marić (od 46. Matejaš), Jozić (od 78. Debogović), Šoštarić, Đeno, Skender, Štok (od 78. Geršak), Turk, Šintić (od 46. Pinheiro), Žižić (od 46. Fofana), Remenar (od 46. Anđelić). TRENER: Davor Debogović.