FOTO Juniori Gorice u derbi susretu remizirali s vodećom Lokomotivom

[]

02.10.2021. Velika Gorica. 1.HNL Juniori – 08. kolo: HNK Gorica – NK Lokomotiva 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Juniori Gorice u 8. kolu Prve nogometne lige u derbi susretu odigrali su neodlučeno 2:2 s vodećom Lokomotivom i propustili su u drugom poluvremenu realizirati vrlo velike šanse za pobjedu. Golove za neodlučen ishod postigli su Antonio Vujičić i Vanja Kulenović.

02.10.2021. Velika Gorica. 1.HNL Juniori – 08. kolo: HNK Gorica – NK Lokomotiva 2:2. Antonijo Vujičić(7) strijelac za 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Lokomotiva je u prvom poluvremenu imala veći posjed lopte i češće napadala, domaći su samo sporadično odgovarali, ali su u obrani bili vrlo kompaktni i dobro štitili svoja vrata. Ipak, lokosi su došli u vodstvo iz, čini nam se, dvojbene situacije (zaleđe?), kada je Žilinski iz blizine pogurnuo loptu u mrežu.

Početkom drugog poluvremena Gorica je krenula agresivnije i već u 47. minuti Vujičić efektno pogađa za 1:1. U ravnopravnom nadmetanju gosti drugi put dolaze u vodstvo nakon udaraca iz kuta u 58. minuti, Skrbin je nes(p)retno proslijedio loptu u suprotni kut – 1:2. Domaći su nastavili s brzim napadima i u 74. minuti Vanja Kulenović iz blizine pogađa za 2:2! Nakon toga momčad domaćina je propustila dvije sjajne prigode za treći pogodak i eventualnu pobjedu. Gorica je zadržala 3. mjesto na tablici iza Lokomotive i Dinama.

Gorica u 9. kolu igra u gostima protiv Varaždina (subota, 16.10.2021.).

Prva hrvatska nogometna liga Juniori 2021./2022., 08. kolo

HNK Gorica –NK Lokomotiva 2:2 (0:1)

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja: 120. Subota, 02.10.2021., 10 sati. Sudac: Ivan Čužić (Velika Gorica). Pomoćnici: Dario Mužar (Velika Gorica) i Nikola Kamenarić (Sveti Ivan Zelina). Strijelci: 0:1 – Žilinski (37), 1:1 – Vujičić (47), 1:2 – Skrbin (58-ag), 2:2 – Kulenović (74).

GORICA: Dalipagić, Kovačić (cap.), Tepšić (od 56. Ćurić), Quni, Vujičić (od 63. Ciprić), Skrbin, Frković (od 63. Kulenović), Sim (od 84. Žuljević), Carl (od 46. Brlek), Matković, Cruz. Trener: Sven Raić.

LOKOMOTIVA: Petrčić, Ivančin, Žilinski (cap.), Milošević, Smakaj, Čondrić, Bloudek (od 69. Čabrajić), Magdelinić (od 69. Šotiček), Špeljak, Rendulić, Cespredes (od 84. Petković). Trener: Jasmin Agić.