FOTO Prvi poraz Mladosti u Obrezini u golijadi od 8 golova

[]

03.10.2021. Obrezina. Jedinstvena žžupanijska nogometna liga – 08. kolo: NK Mladost – NK Bregana 3:5. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mladost je u 8. kolu Jedinstvene županijske nogometne lige upisala prvi poraz (3:5) na domaćem terenu protiv Bregane, koja još nije poražena u dosad odigranih osam kola. Junak pobjede gostiju bio je Borna Radovanić (06/2003), najmlađi igrač na terenu, koji je postigao 4 gola!!

Seriju pogodaka u prvom poluvremenu otvorio je već u 3. minuti Filip Kostanjski, koji je odbijanac vratara Mislava Mikleca volejem zabio u donji kut. Vodstvo gostiju iz Bregane povisio je u 11. minuti Radovanić tako što je iskoristio slabost obrane domaćina. Domaći su smanjili u 17. minuti pogotkom Daria Sudca, koji je vratarev odbijanac smjestio u bliži kut za 1:2.

Radovanić se u 34. minuti prošetao kroz domaću obranu i s lijeve strane pogodio suprotni kut za 1:3. Isti igrač je skoro na identičan način postigao i svoj treći gol za tri razlike – 1:4! Ivan Hercigonja smanjuje u 40. minuti golom iz kaznenog udarca, a gosti nastavljaju utakmicu s deset igrača, isključen je Sebastijan Ovčarić (dva žuta kartona). Nestvarnu golijadu u prvom poluvremenu zaključio je Marko Ivančić u 42. minuti kada je u solo akciji s ruba kaznenog prostora pogodio bliži kut za 3:4!

Nakon odmora očekivao se veliki pritisak domaćina, ali su se gosti mudro branili i sačuvali pogodak prednosti, a u dubokoj sudačkoj nadoknadi sjajni junior Radovanić svojim 4. golom ovjerio je zasluženu pobjedu Bregane. Gosti su cijelu utakmicu imali potporu navijačke skupine ‘Bregana Bronx’.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2021./2022. – 08. kolo

NK Mladost – NK Bregana (Bregana) 3:5 (3:4)
Obrezina. Igralište: ŠRC Mladost. Gledatelja: 100. Nedjelja, 03.10.2021., 16 sati. Sudac: Zlatko Ilčić. Pomoćnici: Filip Ačkar i Štefo Bićanić (svi Dugo Selo). Delegat: Matija Dukić (Zaprešić). Strijelci: 0:1 – Kostanjski (3), 0:2 – Radovanić (11), 1:2 – Sudec (17), 1:3 – Radovanić (34), 1:4 – Radovanić (36), 2:4 – Hercigonja (40-11m), 3:4 – M.Ivančić (42), 3:5 – Radovanić (90+5).

MLADOST: Miklec, B. Ivančić, Tadić, Bedeković (od 59. Smajić), M. Ivančić, Periša, Pejak (od 55. Jelić), Kos, Sudec (od 80. Havidić), Hercigonja, Hren. Trener: Romano Župetić.
BREGANA: Štibić, Erceg, Dimitrovski, M.Škacan, Kostanjski, Radovanić, F.Škacan (cap.) (od 60. Antunović), Drugovič (od 60. Vukić), Ovčarić, Ivančević, Lipec (od 79. Grdović). Trener: Dražen Vegel.

Isključenje: Sebastijan Ovčarić (39. drugi žuti karton).

Redoslijed: 1. Turopoljac (Kuče) 19 (8 6 1 1 24:8), 2. Naftaš Ivanić (Ivanić Grad) 19 (8 6 1 1 20:10), 3. Bregana 16 (8 4 4 0 24:9), 4. Vatrogasac (Zdenci) 16 (8 5 1 2 23:9), 5. Ban Jelačić (Vukovina) 14 (8 4 2 2 12:6), 6. Lomnica (Donja Lomnica) 13 (8 4 1 3 15:12), 7. Polet (Buševec) 12 (8 3 3 2 15:12), 8. Rakov Potok 12 (8 3 3 2 19:16), 9. Mladost (Obrezina) 11 (8 3 2 3 14:15), …, 15. Kupa (Pokupsko) 1 (8 0 1 7 3:26), 16. Klas (Mičevec) 1 (8 0 1 7 4:31).