FOTO Ekipa ŠK Polet osvojila 2. mjesto na prvenstvu Prve hrvatske lige u šahu za žene

[]

03.10.2021. Mali Lošinj. Prva hrvatska liga u šahu za žžene. Tereza Dejanović, Mira Trgovac, Heike Roklicer i Mirjana Medić. Foto: ŠK Polet

Prvenstvo Prve hrvatske lige u šahu za žene odigrano je u Malom Lošinju od 24. rujna do 03. listopada 2021. Za naslov najbolje natjecalo se 10 ekipa, a igrano je po sustavu svaka sa svakom. Pobijedila je ŠK Liburnija sa 18 bodova, 2. mjesto osvojio je ŠK Polet s 14, a 3. mjesto ŠK Draga sa 13 bodova.

03.10.2021. Mali Lošinj. Prva hrvatska liga u šahu za žžene. Foto: ŠK Polet

Liga nije odigrana prošle godine zbog epidemiološke situacije, a ove godine je to bio uzrok za manji broj strankinja u ekipama kao pojačanja. Strankinje u svojim ekipama imale su pobjednička ekipa Liburnija, trećeplasirana Draga, Konaki i Radnik. Za Polet kao pojačanje nije igrala Eva Repkova, koja od 2002. godine redovno igra za klub iz Buševca.

03.10.2021. Mali Lošinj. Prva hrvatska liga u šahu za žžene. Mirjana Medić – najbolji rezultat prvenstva na prvoj ploči. Foto: ŠK Polet

Ekipa Poleta imala je u svojoj postavi velemajstoricu Mirjanu Medić, nacionalnu majstoricu Heike Roklicer i juniorke Terezu Dejanović (juniorska prvakinja Hrvatske do 19 godina) i Miru Trgovac. Pred početak Lige priželjkivao se plasman na jedno od tri prva mjesta, ali to nitko u klubu nije glasno spominjao.

Najzaslužnija za odličan rezultat Poleta je velemajstorica Medić, koja je proglašena najboljom prvom pločom s osvojenih 7,5 boda iz 9 partija. Heike i Tereza osvojile su po 6.5 bodova, a Mira 5.5 bodova. Od devet ekipnih mečeva Polet je dobio šest, dva je odigrao neriješeno i jedan je izgubio. Ekipu je kao trener vodio Zlatko Rožić.

Prva hrvatska liga u šahu za žene 2021.

Poredak: 1 .ŠK Liburnija (Rijeka) 18 (9 9 0 0), 2. ŠK Polet (Buševec) 14 (9 6 2 1), 3. ŠK Draga (Rijeka) 13 (9 6 1 2 ), 4. ŠŠK Konaki-KŽM (Novo Virje) 12 (9 5 2 2), 5. HAŠK Mladost (Zagreb) 8 (9 3 2 4), 6. ŠK Radnik (Velimirovac) 7 (9 1 5 3), 7. ŠK Picok (Đurđevac) 7 (9 2 3 4), 8. ŠK Kastav (Kastav) 5 (9 1 3 5), 9. ŠK Dama (Đakovo) 4 (9 1 2 6), 10. ŠK Đakovo-Lim-Mont (Đakovo) 2 (9 0 2 7).