FOTO Dva kaznena udarca i igrač više za pobjedu Lukavca

[]

06.10.2021. Velika Gorica. 3.HNL Središte – 09. kolo: NK Lukavec – NK Vrbovec 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Lukavec je u 9. kolu pobijedio Vrbovec 3:2 s dva pogotka Matije Ezgete (oba s 11m) i eurogolom Roka Krpana te je s 10 bodova trenutno na 11. mjestu prvenstvene ljestvice. Početak utakmice karakterizirala je obostrano otvorena igra i vodstvo Vrbovca nakon silovitog prodora i ubačaja Domagoja Colarića, obrane Nine Lutera i poentiranja Alena Babića.

U završnici prvog poluvremena domaći su izjednačili pogotkom Ezgete iz dvojbenog kaznenog udarca, a sudac je tom odlukom samo potvrdio niz svojih ‘egzibicija’, koje će kulminirati u drugom poluvremenu i skoro dovesti do prekida utakmice.

Kulminacija ”suđenja” uslijedila je isključivanjem kapetana gostiju Maria Ćosića (65.), drugi žuti karton za start identičan prekršaju dvije minute ranije za koji kapetan domaćih nije kažnjen drugim žutim, isključujućim, kartonom. Kada je dosuđen drugi kazneni udarac za Lukavec i isti realiziran, za goste je to bilo previše i zakratko su napustili teren!

Srećom, u takvim prigodama uglavnom prevlada razum i igrači iz Vrbovca su se vratili na igralište. Za ‘nagradu’ sudac im je darivao kazneni udarac kojim je Colarić u 81. izjednačio na 2:2. Ipak, projektil Krpana sa dvadesetak metara u bliže rašlje za 3:2 bio je eurogol!

Treća hrvatska nogometna liga Središte 2021./2022., 09. kolo

NK Lukavec – NK Vrbovec 3:2 (1:1)

Velika Gorica. Igralište: SRC Udarnik. Gledatelja 100. Srijeda, 06.10.2021., 16 sati. Sudac: Mladen Komesar. Pomoćnici: Zlatan Bilić i Mateo Jakopec (svi Zagreb). Delegat: Nedjeljko Kozlovac (Jastrebarsko). Strijelci: 0:1 – Babić (13),  1:1 – Ezgeta (37-11m), 2:1 – Ezgeta (68-11m), 2:2 – Colarić (81-11m), 3:2 – Krpan (84).

LUKAVEC: Luter, Lagundžija (od 62. Krpan), Ezgeta, Marko Grdenić (cap.) (od 67. Krpečanec), Ivezić, Humeljak (od 90+3 Cvetko), Althaller, Konjevod, Valentinčić (od 62. Borković), Gudelj (od 46. Marijan Grdenić), Meter. Trener: Slaven Batovanja-Gičev.

VRBOVEC: Zrinščak, Tomas, Ćosić (cap.), Krizmanić, Colarić, Babić, Frigan, Škaro (od 46. Nakić), Tolić, Bubnjar (od 46. Slišković), Lovrić. Trener: Dražen Biškup.

Isključenje: Mario Ćosić (65.- dva žuta kartona).