FOTO Odbojkašice Velike Gorice izgubile protiv Novog Zagreba

[]

10.10.2021. Zagreb. Prva B liga odbojkašica skupina Sjever – 01. kolo: OK Novi Zagreb – OK Velika Gorica 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Odbojkašice Velike Gorice izgubile su 0:3 protiv Novog Zagreba u prvom kolu 1.B lige skupina Sjever utakmicu odigranu bez gledatelja u sportskoj dvorani Osnovne škole Borovje. Bila je to prva službena utakmica goričke ekipe nakon 11 mjeseci, kada je prvenstvo 2020./2021. u 1.B ligi zbog epidemioloških razloga prekinuto u studenom 2020. godine.

Domaće odbojkašice bolje su se snašle u prvom setu, imale su stalno vodstvo, ali je u završnici nakon 21:15 gostujuća ekipa stigla na 23:21 i ipak izgubila 25:21. Sredinom druge dionice Goričanke su igrale vrlo dobro i imale su vodstvo (11:13, 13:16), trener domaćih time outom je okrenuo na 17:16. Gorica se nije zaustavila ima vodstvo 19:20, 21:22 i stiže do set lopte na 23:24. Domaće su se obranile, na 25:24 nisu realizirale svoju prvu set loptu, ali jesu drugu za 27:25 i vodstvo u setovima 2:0.

Slično je bio turbulentan i treći set u kojem su domaće igračice imale nekoliko puta prednost od dva poena, ali nakon 15:17 i 17:21 igračice trenera Vinka Ivelja nisu stale (18:22), ali nakon prvog goričkog time outa pri rezultatu 20:22 Zagreb okreće na 23:22. Gorica uzvraća s dva vezana poena (23:24), ima set loptu i opet ne uspijeva. Domaća ekipa koristi drugu set i meč loptu za 27:25 i maksimalnu pobjedu 3:0.