FOTO Hattrick Ivana Vraneka za prvu pobjedu Posavca

[]

17.10.2021. Velika Gorica, Lekneno. 1.ŽŽNL skupina Istok – 08. kolo: NK Posavec (Orle) – Buna (Mala Buna) 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Posavec je u 8. kolu 1.ŽNL skupina Istok s tri pogotka Ivana Vraneka pobijedio momčad Bune 3:0 i tako zabilježio prvu pobjedu u ovosezonskom prvenstvu, a Buni je to bio osmi poraz u isto toliko utakmica. Zanimljivo, trostruki strijelac Vranek nije bio u startnoj postavi, ušao je u igru u 17. minuti umjesto ozlijeđenog Stjepana Budinskog.

Vranek je za vodstvo Posavca pogodio u 25. minuti i taj rezultat je ostao do kraja prvog poluvremena. Buna je u nastavku bila nešto napadački aktivnija, ali izrazitih prigoda za pogodak nije imala. Završnicu susreta obilježio je Vranek realizacijom kaznenog udarca u 79. minuti, a u 88. je ubačaj iz kornera u skoku glavom iz blizine poslao u mrežu za konačnih 3:0.

Koliko je ova pobjeda značila Posavcu i njegovim navijačima pokazuje i zanimljiv detalj koji smo zapazili izvan igrališta: čak je i načelnik Općine Orle Ervin Vujica ”sudjelovao” u derbiju začelja, jer se uživio u ulogu ”skupljača lopti”!

Prva županijska nogometna liga skupina Istok 2021/2022., 08. kolo

NK Posavec (Orle) – NK Buna (Mala Buna) 3:0 (1:0)

Velika Gorica, Lekneno. Gledatelja 50. Nedjelja, 17.10.2021. 2021., 15:30 sati. Sudac: Ivan Čužić. Pomoćnici: Marko Matić i Matej Mrkoci (svi Velika Gorica). Delegat: Mario Karapandžić (Vukovina). Strijelac: 1:0 – Vranek (25), 2:0 – Vranek (79), 3:0 – Vranek (88).

POSAVEC: Andrijanić, Brzović, M.Breščaković (cap.), Budinski (od 17. Vranek), Postružin (od 69. De.Kučan), Krajinović (od 73. Bencek), J.Breščaković, Jambrešić, Joveš, Desput, Babić (od 88. Župetić). Trener: -.

BUNA: F.Rak, Prnjak (od 69. P.Rak), Zlodi (od 46. Kalisar), Kovačić, Đurašin, Starčević, Huđber (cap.), Rovišan (od 82. Šmint), Šporčić, Šebek, Sremić (od 46. Cavrić). Trener: Boris Konjević.