FOTO Odbojkašice Velike Gorice spasile prvi set za maksimalnu pobjedu

[]

20.10.2021. Velika Gorica. Prva B liga odbojkašica skupina Sjever – 02. kolo: OK Velika Gorica – OK Medveščak (Zagreb) 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Odbojkašice Velike Gorice pobijedile su 3:0 ekipu Medveščaka u odgođenoj utakmici drugog kola 1.B lige skupina Sjever odigranu bez gledatelja u sportskoj dvorani Osnovne škole Vukovina.

Domaće odbojkašice nisu se najbolje snašle u prvom setu, nakon 6:6 bile su stalno u zaostatku (6:12, 9:14, 11:16, 14:18) i izjednačile su tek na 20:20. Medveščak je propustio realizirati tri set lopte (22:24, 23:24, 24:25), Goričanke su se obranile i iskoristile prvu set loptu za vodstvo 1:0.

Ekipa trenera Vinka Ivelja je i na početku 2.seta bila u minusu (4:7), ali je servisima Paule Pavlović serijom 8:0 prešla u uvjerljivo vodstvo (13:7). Zagrepčanke su se uspjele približiti (13:10, 16:14), nije bilo dovoljno za eventualni preokret, domaće su odigrale suvereno do kraja (19:15, 23:15) i nakon 23 minute osvojile set za 2:0 vodstvo.

Na početku i do sredine treće dionice Medveščak je opet bio u plusu (0:3, 6:8, 8:10, 9:11), uslijedila su tri izjednačenja i vodstvo domaćih 14:13. Trener Romano Rilović pokušao je minutom odmora zaustaviti domaće, ali nije uspio, kao niti drugim time outom pri rezultatu 17:13. Gorički trio Karolina Kovač, Paula Pavlović i Mia Ninčević, uz pomoć Klare Stojčević i Mateje Fabijanac, bio je nezadrživ i bilo je dovoljno 20 minuta za dobitak 3. seta za maksimalnu 3:0 pobjedu.