FOTO Košarkaši Gorice izgubili u završnici od Škrljeva

[]

23.10.2021. Velika Gorica. Premijer liga košarkaša – 07. kolo: KK Gorica – KK Adria Oil Škrljevo 78:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Košarkaši Gorice su izgubili 78:84 utakmicu 7. kola Premijer lige protiv Adria Oil Škrljeva neuvjerljivom igrom u posljednjoj četvrtini. Kompletan susret obilježile su stalne promjene vodstva u korist jedne odnosno druge momčadi.

Prva četvrtina je bila posebna. Domaći su imali zaostatak od 14 poena (5:19), koji su seriju 17:0 produžili i početkom druge četvrtine za vodstvo 22:19! Gosti su uzvratili (22:26), momčad domaćina vraća prednost (33:29) i na kraju prvog poluvremena ima +1 (38:37).

U trećoj dionici Gorica je imala stalno vodstvo (ne više od 4 poena) i u završnu četvrtinu momčadi su ušle poravnate (55:55). U zaključnoj četvrtini Gorica ima posljednje vodstvo (57:55), Škrljevo serijom 13:0 (dvije trice Jelenkovića) odlazi na 57:68 i to je, pokazalo se, bilo odlučujuće za pobjedu gostiju.

Toni Jelenković je bio igrač utakmice (22p, 4/8 za tri, 4s, 4as), uz njega odlični kapetan Josip Barnjak  (21p, 8/8 slobodna bacanja, 6s, 5as), u završnici dobro odigrao Paolo Marinelli (10).

Kod Gorice najučinkovitiji Marko Baković s 18 poena, Mate Kalajžić 12, Karlo Uljarević (10p, 7s), Ante Mašić 10, Borna Kapusta (8p, 9as).