FOTO Rukometaši Gorice izgubili od prvaka PDD Zagreba

[]

12.11.2021. Velika Gorica. Paket24 Premijer liga – Liga A, 09. kolo: HRK Gorica – PPD Zagreb 23:32 (10:14). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica je u 9. kolu ‘Premijer lige – Liga A’ izgubila 23:32 od PDD Zagreba, ali je zadržala 2. mjesto na tablici. Vječni prvak Hrvatske lakoćom je odigrao utakmicu s mnogo rotacija i od početka diktirao događanja na parketu. Prvi pogodak za domaće postigao je kapetan Hrvoje Ceković u 8. minuti (1:2), a gosti su do kraja prvog poluvremena u tri navrata imali prednost od 5 golova (2:7, 3:8, 7:12).

U drugom poluvremenu Gorica je do 42. minute nekoliko puta bila u minusu 3 pogotka (12:15, 13:16, 15:18, 16:19), a onda je Zagreb ubrzao igru i u samo tri minute podigao svoju prednost na +8 (16:24, 45′). Najveću razliku od 9 pogodaka gosti su napravili u završnici sa tri uzastopna pogotka.

Ceković je sa 6 golova (bez promašaja) bio najučinkovitiki u domaćoj momčadi i najbolji strijelac utakmice, Juro Čakarić je postigao 4 gola (6 pokušaja). Tomislav Sladoljev je imao 8 obrana (obranio 7m Čupiću).

Kod Zagreba 5 pogodaka postigli su Vlado Matanović (bez promašaja) i Valentino Ravnić (2 promašaja), Zvonimir Srna, Sandro Obranović i Ivan Čupić (svi po 4). Vratari Dino Slavić (4) i Matej Mandić (7) ukupno 11 obrana.

Paket24 Premijer liga – Liga A 2021./2022., 09. kolo

HRK Gorica – PPD Zagreb 23:32 (10:14)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 50. Petak, 13.11.2021., 18 sati. Suci: Hrvoje Čačić i Frano Josić (oba Zagreb). Delegat: Darko Tomović (Rijeka).

GORICA: Turčić (V), Ceković 6, Turkalj, Laljek 2(2), Goričanec 2, Baković, Cikatić 1, Čakarić 4, Solariček, Jozepović (V), Sladoljev (V), Bura 3(1), Barišić, Tomašić 2, Gal 3. Trener: Andrija Nikolić.

ZAGREB:  Čavar 2, Faljić 2, Klarica, Gojun, Srna 4, Slavić (V), Musa, Sirotić 1, Matanović 5, Mandić (V), Čupić 4, Ravnić 5, Hrstić, Obranović 4, Leimeter 3, Grahovac 2. Trener: Ivica Obrvan.

Sedmerci: Gorica 3/3, Zagreb 0/2. Isključenja: Gorica 6 min., Zagreb 8 min.