FOTO Klas 12. porazom završio jesensku polusezonu u Mičevcu

[]

20.11.2021. Mičevec. Jedinstvena žžupanijska nogometna liga-15.kolo: NK Klas – NK Ban Jelačić (Vukovina) 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Klas je u posljednjem 15. kolu Jedinstvene županijske lige izgubio 0:1 od Bana Jelačića (Vukovina) pogotkom Saše Sabljaka u 77. minuti. Ovo je bio 13 poraz momčadi iz Mičevca u jesenskoj polusezoni, uz samo dva neodlučena rezultata i bez pobjede (15 0 2 13 7:61 2).

Pobjeda gostujuće momčadi je više nego zaslužena i samo uz veliku dozu sreće i dvije-tri vrlo dobre intervencije vratara Matije Sivca Klas je sačuvao svoju mrežu netaknutom u prvom poluvremenu. Miron Memić je propustio realizirati dvije velike šanse, iako je imao i klasičnu situaciju ‘jedan na jedan’. Domaći su u prvih 45 minuta ostali bez udarca na suparnička vrata.

Strpljiva igra gostiju isplatila se tek u 77. minuti kada je rutiner Sabljak pogodio mrežu za 0:1. To je bio, pokazalo se, odlučujući trenutak susreta za 8. jesensku pobjedu Bana Jelačića. Momčad iz Vukovine s 29 bodova (15 8 5 2 24:12 29) zauzima 3. mjesto na kraju jesenske polusezone 2021. godine.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2021./2022., 15. kolo

NK Klas – NK Ban Jelačić (Vukovina) 0:1 (0:0)

Mičevec. Igralište ŠRC Mičevec. Gledatelja 50. Subota, 20.11.2021., 14 sati. Sudac: Karlo Kašnar (Sveti Ivan Zelina). Pomoćnici: Fran Posarić (Sveti Ivan Zelina) i Katarina Ćulumović (Velika Gorica). Delegat: Dario Petrac (Zagreb). Strijelac: 0:1 – Sabljak (77).

KLAS: Sivec, Lončarić (od 59. Marković), Klišenić (od 46. Kruezi), Knežević (cap.), Šteko, Matulić (od 70. Obad), Jambor (od 46. Šimić), Kopilović, F.Matić (od 85. J.Tadić), Janić, Dilberović. Trener: Dragan Karanović.

BAN JELAČIĆ: Sakač, Rovišan (od 68. J.Matić), Landeka, Memić, Mihanović, Harambašić (od 83. Nezirović), Nikić (cap.), Miletić, Maslać (od 46. Sabljak), Čumpek, Prizmić. Trener: Stefan Rajić.

Poredak: 1. Naftaš Ivanić 34 (15 10 4 1 41:17), 2. Lomnica 29 (14 9 2 3 30:16), 3. Ban Jelačić 29 (15 8 5 2 24:12), 4. Turopoljac 28 (15 8 4 3 35:18), 5. Bregana 26 (15 7 5 3 35:20), …