Luda utakmica u Buni, osam golova i podjela bodova

[]

I ŽNL istok , 13. kolo

BUNA – MEŠTRICA 4:4

Na blatnjavom igralištu u Maloj Buni odigrana je možemo reći “luda” utakmica. Prvoplasirani (Meštrica) vs posljednjeplasirani (Buna). Bilo je tu svega – susret je počeo  sunčanim razdobljem, a završio u gustoj magli. Čak osam golova, po četiri u svakom poluvremenu, puno zrelih prilika na obje strane, neuvjerljivo suđenje koje je dizalo tlak gostujućoj momčadi i malobrojnim navijačima Meštrice – koji su prema zapisniku delegata oštetili ogradu uz igralište, bakljada te jedno isključenje.
Meštrica je odlično otvorila utakmicu, već u 2. minuti Pavao Galović se “prošetao” lijevim bokom te ulaskom pred vrata pogodio za vodstvo. U 30. i 34. minuti zasjao je domaći kapetan Robert Huđber, našalio se gostujućom obranom čiji vratar je bio nemoćan pred njegovim udarcima u vrata za preokret rezultata. Nije se dugo čekalo na odgovor Meštrice, nakon kornera glavom iz peterca Goran Mihalinčić nivelira rezultat. Nakon gola neopreznost Pavla Galovića koji zbog drugog  žutog kartona suigrače na terenu ostavlja malobrojnijima.

Nije bolje moglo početi u drugom dijelu za Bunu, prvi izlazak pred vrata gostiju netko iz obrane ostavlja loptu na šesnaestercu, poklon za domaćeg kapetana Huđbera koji trećim golom opet Bunu dovodi u vodstvo. Pritisak Meštrice urodio je plodom u 69. minuti kada Karlo Pagadur malo iskosa s desne strane eurogolom skida paučinu gornjeg desnog kuta Filipa Raka. Neizvjesna priča opet je na početku, dvije minute kasnije domaći napadač Marijo Starčević odmjerenim udarcem iz blizine linije šesnaesterca niskim udarcem u desni kut matira Ivana Mihalinčića. Blato je sve izraženije na terenu, noge sve teže, magla pojačava intezitet, a malobrojnija momčad Meštrice opet ganja rezultat. To im uspijeva u 81. minuti kada iz gužve pred golom Krešimir Košutić uspijeva poslati loptu preko gol linije za konačnih 4:4. Veliko slavlje nogometaša Meštrice na kraju dvoboja podijelili su s navijačima uz pjesmu i bakljadu na kraju. Ovim rezultatom su ipak jesenski prvaci 1. ŽNL.

Mala Buna. Igralište Bune. Gledatelja 40.
Sudac: Mikšec (Zagreb). Pomoćnici: Gašpar (Križ) i Bukovčan (Cubinec).

STRIJELCI: 0:1 – Galović (2), 1:1 – Huđber (30), 2:1 – Huđber (34), 2:2 – G. Mihalinčić (38), 3:2 – Huđber (46), 3:3 – Pagadur (69), 4:3 – Starčević (71), 4:4 – Košutić (81).

BUNA: F. Rak, P. Rak, Kovačić, Cavrić, Đurašin (od 82. Pukšić), I. Rak, Starčević (od 79. Muža), Huđber, Šporčić (od 62. Povoljnjak), Đuretić, Šebek. Trener: Miroslav Svekrić.

MEŠTRICA: I. Mihalinčić, Radaš, G. Mihalinčić, Ćevid (od 62. Košutić), Bartolović, Tuka, Pagadur, Augustić, Skorin, Slivak (od 62. Šimunović), Galović. Trener: Mario Skorin.

IGRAČ UTAKMICE: Robert Huđber.
CRVENI KARTON: Pavao Galović (39. min – drugi žuti karton).