FOTO Odbojkaši Gorice u derbiju začelja izgubili u tri seta od Zadra

[]

04.12.2021. Velika Gorica. Superliga odbojkaša – 09. kolo: OK Gorica – OK Zadar 0:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Odbojkaši Gorice su u 9. kolu Superlige u derbiju začelja izgubili 0:3 od momčadi Zadra, u susretu u kojem su sva tri seta riješena u neizvjesnoj završnici.

Gosti su u prvom setu imali stalnu prednost (7:10, 8:14, 14:20, 17:22), domaći su na 21:24 obranili dvije set lopte, ali treću nisu – 23:25. Gorica je u 2. setu ispustila vodstvo 19:15 odnosno gosti su serijom 9:2 otišli na 21:24 i iskoristili 2. set loptu za 22:25 i vodstvo 2:0 u setovima.

Goričani su i u 3. setu nakon 9:9 imali stalni zaostatak (9:12, 12:16, 15:19), uspjeli su ipak izjednačiti na 19:19 i 20:20, ali Zadar na 21:24 opet koristi 2. set loptu za 22:25 i dobitak trećeg seta odnosno prvu pobjedu u prvenstvu. Gorica je zabilježila 9 poraz u isto toliko odigranih susreta.

Prema rasporedu Gorica utakmicu 10. kola igra sljedećeg vikenda u gostima protiv momčadi Rovinja, a u posljednjem 11. jesenskom kolu (18.12.2021.) igra doma protiv Marsonije (Slavonski Brod).