FOTO Odbojkaši Gorice u derbiju začelja izgubili u četiri seta od Marsonije

[]

18.12.2021. Velika Gorica. Superliga odbojkaša – 11. kolo: OK Gorica – MOK Marsonia (Slavonski Brod). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Odbojkaši Gorice su u 11. kolu Superlige u derbiju začelja izgubili 1:3 od momčadi Marsonije iz Slavonskog Broda, u susretu u kojem su igrači domaće momčadi propustili prigodu odvesti utakmicu do 5. seta i eventualne pobjede.

Početak utakmice pomaknut je za 45 minuta zbog tehničkih problema, a razlog su bili (dotrajali) stupovi za mrežu. Pohvale za odigrani meč zaslužuje prvi sudac Dalibor Tota, koji je uspio uz pomoć igrača domaće momčadi riješiti neočekivani problem.

Prvi set dva ravnopravna suparnika bio je izjednačen do 20:20, a onda su gosti bolje odigrali završnicu za vodstvo 1:0. Slično je bilo i u 2. setu (3:6, 9:8, 15:16, 18:17), ali sada su domaći bili mirniji u završnici i s 25:22 izjednačili na 1:1 u setovima.

Treći set je Marsonia kontrolirala od početka do kraja (0:4, 4:10, 8:16, 14:22) i glatko ga riješila u svoju korist – 18:25. Igrači iz Slavonskog Broda su i 4. set započeli vrlo dobro (5:10), ali su domaći serijom 7:1 stigli do prednosti (12:11). Do kraja je prednost prelazila s jedne na drugu stranu (17:15, 17:18, 21:20, 22:22), a onda je ključne poene za goste odigrao najbolji igrač susreta Anto Barišić za drugu pobjedu Marsonije u jesenskoj polusezoni.

18.12.2021. Velika Gorica. Superliga odbojkaša – 11. kolo: OK Gorica – MOK Marsonia (Slavonski Brod). MOK Marsonia. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Prema rasporedu prvenstvo se nastavlja iduće godine utakmicama 12. kola (22./23. siječnja 2022. godine).

Superliga odbojkaša 2021./2022., 11. kolo

OK Gorica – MOK Marsonia (Slavonski Brod) 1:3 (21:25, 25:22, 18:25, 23:25)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 50. Subota, 18.12.2021., 15:45 sati. Suci: Dalibor Tota i Ana Tomas (oboje Rijeka). Delegat: Antonio Pavičić (Sisak). Zapisničar: Antica Nižić. Granične sutkinje: Katarina Belošević i Nika Papak (sve Zagreb).

GORICA: Dumić, Cindrić, Mezak, Šakota, Somek (cap.), Klasnić, Azinović, Delić, Bosnar, Jovović, Radman, Buđak (L1), Radoš (L2). Trener: Marko Barunović.

MARSONIA: Škugor, Kovačević (cap.), Marošević, Šunić, Dugandžić, Pejanović, Mandura, Peljušić, Filipović (L), Barišić, Dorić. Trener: Milenko Lubina.

Poredak: 1. HAOK Mladost 33 (11 11 0 33:1), 2. MOK Mursa-Osijek 30 (11 10 1 30:6), …, 9. OK Rovinj 10 (11 3 8 13:24), 10. MOK Marsonia 7 (10 2 8 9:25), 11. OK Zadar 4 (11 1 10 7:30), 12. OK Gorica 0 (11 0 11 3:33).