FOTO HNK Gorica uvjerljiva protiv slovenskog prvoligaša

[]

14.01.2022. Velika Gorica. HNK Gorica – NK Radomlje, pripremna utakmica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

HNK Gorica je u prvoj pripremnoj utakmici pobijedila slovenskog prvoligaša Radomlje, ali efikasnom igrom tek u drugom poluvremenu. Trener Krunoslav Rendulić je ovom prigodom na teren izveo sve raspoložive igrače, svi su za igru dobili 45 minuta.

Susret se u prvom dijelu odvijao uglavnom ravnopravno, izrazitih šansi nije bilo tako da su vratari uspjeli sačuvati svoje mreže netaknute. Gosti su svoju najveću prigodu propustili u 35. minuti kada je Šarić slabo izveo kazneni udarac, lopta je završila iznad grede u golautu.

Nova postava Gorice je u prvoj minuti nastavka krenula napadački i došla u vodstvo pogotkom Cruza, koji je plasiranim udarcem s lijeve strane pogodio suprotni kut za 1:0. Domaći su diktirali događanja na terenu, ali prednost su povećali tek u 75. kada je Steenvoorden realizirao kazneni udarac.

Na 3:0 podigao je dvije minute kasnije Brodić kada je loptu s lijeve strane glavom sproveo u mrežu. Prije toga isti igrač je u dva navrata iz povoljnih prigoda promašio vrata, a jednom je pogodio gredu. Konačni rezultat postavio je A.Jurić koji je iskoristio nesporazum u suparničkoj obrani i ubacio loptu u prazna vrata za 4:0.

Pripremna utakmica

HNK Gorica – NK Radomlje 4:0 (0:0)

Velika Gorica. Gradski stadion. Petak, 14.01.2022., 14 sati. Sudac: Ivan Čužić. Pomoćni suci: Danijel Rožić i Marko Kovač. Strijelci: 1:0 – Cruz (46), 2:0 – Steenvoorden (75-11m), 3:0 – Brodić (77), 4:0 – A.Jurić (88).

GORICA (1.poluvrijeme): Debijađi, Mitrović, Marjanović, Jovičić, Keita, Suk, Kalik, Benito, Šroler, Delfi, Matar;

(2.poluvrijeme): Kotarski, Doka, Babec, Steenvoorden, Musa, R.Jurić, Golubickas, Dvorneković, Cruz, A.Jurić, Brodić. Trener: Krunoslav Rendulić.