FOTO HNK Gorica – uspjela generalna proba za nastavak prvenstva

[]

22.01.2022. Velika Gorica. HNK Gorica – NK Bravo (Slovenija) 2:1 – pripremna utakmica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorički prvoligaš je u duplom programu, u dvije utakmice, testirao spremnost kompletnog igračkog kadra (bez nekoliko rekonvalescenata) pred nastavak prvenstva, koji za HNK Goricu počinje gostovanjem u Puli (petak, 28.01.2022.).

Kombinirani sastav odigrao je utakmicu na terenu s umjetnom travom s drugoligašem Kustošijom i izgubio 1:3. Kombinacija potencijalnih prvotimaca i najistaknutijih juniora imala je više od igre i nekoliko zrelih prigoda koje nije realizirala. Drugoligaš je u posljednjoj minuti prvog poluvremena došao u vodstvo pogotkom Roka Brajkovića. U drugom poluvremenu prednost gostiju pogocima Sekulića (11m) i Majića povišena je na tri razlike, smanjio je Jurić u zadnjoj minuti susreta.

Prvi sastav Gorice pobijedio je slovenskog prvoligaša Bravo 2:1 pogocima Stojanovskog (67.) i Lovrića (79.) te tako preokretom dobio utakmicu u kojoj su gosti pogotkom Bajde (15.) imali minimalnu prednost.

Trener Krunoslav Rendulić je i u ovoj utakmici testirao neke od igrača koji bi trebali igrati na novim pozicijama. Zasad je otvoreno pitanje jednog stopera, jer Jovičić nije igrao zbog ozljede. Nije bilo ni Dvornekovića, a čini se da je glavna dilema tko će igrati na bočnim pozicijama i u vrhu napada.

Trener Rendulić je zadovoljan pokazanim u drugoj utakmici, pogotovo većim posjedom lopte što je zapravo i uvjet da momčad diktira događanja na terenu. Određenu minutažu i u drugoj utakmici dobilo je šest igrača koji su igrali i u prvoj. Realno je očekivati da će prošireni sastav iz utakmice s Bravom biti okosnica momčadi na startu prvenstva.

Pripremna utakmica

HNK Gorica – NK Bravo (Slovenija) 2:1 (0:1)

Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja: -. Subota, 22.01.2022., 14 sati. Sudac: Luka Kelihar. Pomoćni suci: Filip Krznarić i Marko Matić (svi Velika Gorica). Strijelci: 0:1 – Bajde (15), 1:1 – Stojanovski (67), 2:1 – Lovrić (79).

GORICA: Debijađi, Musa, Steenvoorden, Marjanović, Lovrić, Suk, Mitrović, Cruz, Babec, Kalik, Delfi (još su igrali: Dalipagić, Ćurić, Šroler, Golubickas, Keita, Stojanovski). Trener: Krunoslav Rendulić.

BRAVO: Orbanič, Španring, Križan, G.Trdin, Bajde, Kramarič, Nsana, Jakšić, Kancilija, Sever, Kurtovič (još su igrali: Lubej, K.Trdin, Ramić, Matko, Kirm, Puconja, Gradišar). Trener: Dejan Grabić.