FOTO Košarkaši Gorice izdominirali favoriziranu Cedevitu Junior

[]

28.01.2022. Velika Gorica. HT Premijer liga – 19.kolo: KK Gorica – KK Cedevita Junior 89:79. Foto: David Jolić/cityportal/hr

Košarkaši Gorice pobijedili su u 18. kolu Premijer lige momčad Cedevita Junior rezultatom 89:79, u utakmici u kojoj su domaći dominirali od početka do kraja. Nakon 10:10 u 5. minuti momčad domaćina je agresivnom i efikasnom igrom ostvarila prednost 21:12 i prvu četvrtinu završila sa 24:17.

Ono što se dogodilo u 15. minuti zapravo već je tada signaliziralo da Gorica ovu utakmicu neće izgubiti. Naime, Gorica je drugom tricom Batura i tricom Uljarevića imala velikih 16 poena prednosti – 35:19! Uslijedio je timeout gostiju iz Zagreba i petnaestak sekundi kasnije isključenje trenera Damira Mulaomerovića.

Domaći na veliki odmor odlaze s 15 poena viška (49:34), a nakon 3.četvrtine imaju +13 i igru u kojoj se nije osjećao pad. Završnu dionicu odrađuju suvereno (70:55, 82:66), Cedevita se ipak približila u zadnje dvije minute (82:77), ali drame nije bilo. Gorica je odigrala sjajno, gosti mogu biti zadovoljni da su izbjegli puno teži poraz.

Kapetan Borna Kapusta je opet odigrao perfektnu utakmicu za 12 poena, 11 asistencija i 5 skokova. Dvoznamenkasti su bili Mate Kalajžić 18 (7as), Karlo Uljarević 18 poena (5s, 3as), Marko Baković 12 (9s) i Ivan Batur 11.

Kod gostiju kapetan Emir Šabić bio je s 26 poena najefikasniji igrač utakmice, pratio ga je Filipović s 20 i Rok Radović 12. Totalno su podbacili visoki igrači.