Težak poraz Gorice, Hajduk protutnjao Turopoljem

[]

Malo smo toga dobroga i lijepoga čuli ovog vikenda, tužnog i turobnog u ovome gradu, a osmijehe na lica, barem nakratko, nije uspio vratiti ni nogomet. Dapače… Velika utakmica igrala se na Gradskom stadionu, u grad je došao Hajduk, praćen vojskom navijača, očekivao se nogometni spektakl, a on se na kraju dogodio isključivo gledajući iz gostujuće perspektive. Goričani su doživjeli težak poraz, Hajduk je s Valdasom Dambrauskasom doslovno protutnjao Turopoljem…

Po lošemu je krenulo odmah na početku, jer već u trećoj minuti je Filip Krovinović nabacio iz slobodnog udarca, a Francisco Ferro u svom debiju glavom je pucao sam kao duh. I zabio, doveo Hajduk u rano vodstvo, u dobitnu poziciju.

Imala je nakon toga Gorica dvije, tri dobre situacije, opasne, no nitko uporno loptu ne može ugurati u gol. Nije mogao ni ovoga puta, barem ne u Hajdukov, ali zato s druge strane nije bila takva priča… Hajduk je na 2-0 poveća iz jedanaesterca, nakon sugestije iz VAR sobe. Lopta je u ruku u 36. minuti pogodila Steenvoordena, a s bijele točke siguran je bio Marko Livaja.

Treći gol Livaja je namjestio, sjajnom loptom pronašao je Jana Mlakara u 57. minuti i tu je priči bio kraj. Poništen je gol isprva zbog zaleđa, no ponovno je reagirao VAR, ponovno je presudio u korist gostiju.

Raspala se nakon toga igra Gorice, nije više bilo suvislih pokušaja prema naprijed, a Hajduk je čekao i koristio svoje prilike. Jednu od njih u mrežu je ponovno pospremio Livaja, nakon lijepe akcije i asistencije Dina Mikanovića, pa su kraj utakmice gostujući navijači čekali uz pjesmu i slavlje, a domaći u tišini, pognutih glava. A igrači su, naravno, jedva čekali da sudac odsvira kraj…

A sljedeći izazov nije nimalo lakši, jer na redu je gostovanje kod Dinama u Maksimiru.

GORICA – HAJDUK 0-4
VELIKA GORICA Gradski stadion. Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac). Pomoćnici: Marjan Tomas (Vladislavci) i Anto Marić (Zagreb). Četvrti sudac: Ante Čuljak (Zagreb). VAR: Fran Jović (Zagreb). AVAR: Miro Grgić (Osijek)
STRIJELCI: 0-1 Ferro (3), 0-2 Livaja (38-11m), 0-3 Mlakar (57), 0-4 Livaja (82)
GORICA: Kotarski – Mitrović, Steenvoorden, Krizmanić, Keita – Babec, Suk (od 77. Stojanovski) – Delfi (od 46. Dvorneković), Kalik (od 62. Pršir), Lovrić (od 85. Šroler) – Matar (od 46. Cruz). Trener Krunoslav Rendulić
HAJDUK: Kalinić – Katić, Elez, Ferro (od 85. Simić) – Lovrencsics (od 75. Mikanović), Atanasov (od 75. Sahiti), Grgić, Melnjak – Krovinović – Livaja, Mlakar (od 60. Ljubičić). Trener Valdas Dambrauskas
ŽUTI KARTONI: Steenvoorden, Babec (Gorica)