FOTO Odbojkašice Velike Gorice nisu realizirale meč loptu i izgubile utakmicu

[]

05.02.2022. Velika Gorica. Prva B liga skupina Sjever-12.kolo: OK Velika Gorica-HAOK Zagreb 2:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Odbojkašice Velike Gorice izgubile su minimalnim rezultatom (2:3) prvu utakmicu u nastavku prvenstva protiv favorizirane ekipe HAOK Zagreb. Poražene su u susretu u kojem su u 4. setu pri rezultatu 24:23 propustile na svoj servis realizirati meč loptu za 3:1 pobjedu!

Goričanke su u 1. setu bile uvjerljive (7:3, 13:7, 16:13, 23:17) i glatko dobile. U 2. setu veliki obrat, domaća ekipa odigrala je katastrofalno (7:25) i rezultat je izjednačen. Domaće su u 3. dionici dobro igrale i imale prednost 11:7, a onda je Zagreb serijom 9:2 preuzeo vodstvo 13:16. Domaće su se vratile na 20:20, nisu iskoristile prvu (24:23) set loptu, ali jesu drugu (25:24) za vodstvo 2:1 u setovima.

Gostujuća ekipa je u 4. setu dominirala (2:8, 6:14, 8:16, 11:20, 20:23), igračice trenera Vinka Ivelja nisu se predavale i minimalni zaostatak 22:23 s dva vezana poena pretvorile su u meč loptu (24:23)! Zagreb se obranio i trećom set loptom osvojio set za izjednačenje 2:2. Domaće su u zaključnom setu ostale i bez snage i bez pobjede, izgubile su ga bez otpora (4:15).

Velika Gorica (12 8 4 27:16 24) je s 24 boda na 3. mjestu iza vodećih Dinama i Zagreba u konkurenciji 12 klubova.