FOTO Juniori Gorice pobjedom protiv Sesveta otvorili drugi dio prvoligaškog prvenstva

[]

19.02.2022. Velika Gorica. Prva hrvatska nogometna liga Juniori-17.kolo: HNK Gorica-NK Sesvete 1:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Juniori Gorice u 17. kolu Prve nogometne lige zabilježili su minimalnu pobjedu 1:0 protiv momčadi Sesveta pogotkom kapetana Patrika Juga iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca u 12. minuti. Prije toga vratar gostiju neoprezno je izgubio loptu i onda načinio prekršaj na Janušiću u povoljnoj prigodi za pogodak. Jug je bio siguran izvođač najstrože kazne, vratara je poslao u jednu, a loptu pospremio u drugu stranu vrata.

Gosti su u prvom poluvremenu propustili dvije vrlo izgledne prilike za izjednačenje tako da se rezultat do odlaska na odmor nije mijenjao. Drugo poluvrijeme proteklo je u ravnopravnoj igri, izrazito velikih šansi za promjenu rezultata nije bilo i Gorica je sačuvala minimalnu prednost za potvrdu 4. mjesta na prvenstvenoj ljestvici.

Gorica je s 37 bodova (17 11 4 2 42:16 37) trenutno na 4. mjestu iza Hajduka, Dinama i Lokomotive. Goričani u idućem 18. kolu (subota, 26. veljače 2022.) gostuju u Osijeku.

Prva hrvatska nogometna liga Juniori 2021./2022., 17. kolo

HNK Gorica –NK Sesvete 1:0 (1:0)

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja: 80. Subota, 19.02.2022., 10 sati. Sudac: Ivan Čužić. Pomoćnici: Dario Mužar i Dario Aščić (svi Velika Gorica). Delegat: Stjepan Žugaj (Velika Gorica). Strijelac: 1:0 – Jug (12-11m).

GORICA: Dalipagić, L.Houdek, Vujičić (od 46. Kulenović), Frković (od 64. Ciprić), Janušić (od 73. Banić), Sim (od 82. Blažević), Carl (od 64. Gašparić), Belek, Ćurić, Rakas, Jug (cap.). Trener: Sven Raić.

SESVETE: Herceg, Benko (od 90. Gašpar), Gulam, Marić, Puček (cap.), Šuart, Turk, Bošnjak, Barišić (od 84. Perić), D.Houdek, Opačić (od 84. Hrs). Trener: Marin Barun.