FOTO Prvi poraz juniora HNK Gorice na domaćem terenu

[]

05.03.2022. Velika Gorica. Prva hrvatska nogometna liga Juniori-19.kolo: HNK Gorica-NK Inter Zaprešić 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Juniori Gorice u 19. kolu Prve nogometne lige zabilježili su prvi poraz na domaćem terenu u ovom prvenstvu, izgubili su protiv momčadi Inter Zaprešića 1:2. Rezultat bi se mogao okvalificirati kao iznenađujući, ako bi se gledao prema trenutnom položaju na tablici, Gorica na 3. mjestu (19 12 4 3 45:18), a Inter na 10. mjestu (19 7 1 11 22:33 22).

Prvo poluvrijeme proteklo je u otvorenoj igri i gosti su u 19. iznenada došli u vodstvo kada je Mateo Plehan iskosa s lijeve strane pogodio suprotne rašlje. Domaći su izjednačili petnaest minuta kasnije kada je Matija Frković iskoristio pogrešku suparničke obrane i glavom pospremio loptu u prazna vrata.

Nakon (pre)oštrog starta na Vanji Kulenoviću u 40.minuti došlo je do incidenta u kojem su sudjelovali igrači i jedne i druge momčadi. Sudac Ivan Čužić isključio je kapetana domaćih i vratara gostiju, a žuti karton pokazao je kapetanu gostiju, koji je u prekidu igre odgurnuo rukama jednog domaćeg igrača i tako inicirao nemile scene na terenu.

Gosti su početkom drugog poluvremena ponovo došli u vodstvo pogotkom kapetana Josipa Ljubića, koji je sigurno realizirao kazneni udarac. Svi pokušaji domaćih da izjednače do kraja susreta nisu bili dovoljni da izbjegnu prvi poraz na svom terenu.

Goričani u idućem 20. kolu (subota, 12. ožujka 2022.) gostuju u Šibeniku.

Prva hrvatska nogometna liga Juniori 2021./2022., 19. kolo

HNK Gorica –NK Inter Zaprešić 1:2 (1:1)

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja: 80. Subota, 05.03.2022., 12 sati. Sudac: Ivan Čužić. Pomoćnici: Ivan Mihalj i Matej Mrkoci (svi Velika Gorica). Delegat: Davor Ivić (Sisak). Strijelci: 0:1 – Plehan (19), 1:1 – Frković (34), 1:2 – Ljubić (52-11m). Crveni karton: Patrik Jug (40.), Ivan Mokrović Dajić (40.).

GORICA: Dalipagić, L.Houdek, Frković (od 58. Ciprić), Kulenović (od 58. Vujičić), Janušić (od 78. Banić), Sim (od 70. Blažević), Carl (od 58. Skrbin), Brlek (od 78. Cruce-Corcy), Ćurić, Rakas, Jug (cap.). Trener: Sven Raić.

INTER: I.Mokrović Dajić, M.Kovač (od 46. Vranješević), Karković, Ljubić (cap.), L.Kovač, Regović (od 46. G.Stojak), Ivanuš (od 87. M.Mokrović Dajić), Artuković (od 73. E.Stojak), Plehan (od 81. Lukić), Razum (od 41. Blagus), Zavoral (od 87. Kosanović). Trener: Ernad Skulić.