FOTO Pionirke HNK Gorica Kömmerling pobjedom startale u proljetnu polusezonu

[]

12.03.2022. Velika Gorica. Prva HNLŽŽ Pionirke U15 – 12. kolo: HNK Gorica – NK Graničar ŽŽupanja 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Pionirke HNK Gorica Kömmerling su u 12. kolu ‘Prve hrvatske nogometne lige U-15 Pionirke’ pobijedile ekipu Graničara s 2:1, boljom igrom u oba poluvremena (2×35 minuta). Igračice iz Županje došle su u vodstvo u 1. minuti pogotkom kapetanice Lee Župarić, koja je solo akciju završila prizemnim udarcem u suprotnu malu mrežicu.

Igračice Gorice nisu uspjele izjednačiti u prvom poluvremenu, ali su sredinom drugog poluvremena s dva pogotka napravile potpuni preokret. Prvo je kapetanica Valentina Vinetić izjednačila u 52. minuti, a samo 4 minute kasnije Paola Grahovac postiže drugi pogodak za vodstvo domaćih. Goricu je vodila nova trenerica Barbara Legin.

Podsjećamo, Gorica je prošle jeseni u 01. kolu (04.09.2021.) pobijedila Graničar u Županji rezultatom 4:2, golovima Antonele Filipović (2), Nere Stipetić i Eleonore Miloščić.

Gorica (12 4 0 8 16:32 12) je sa 12 bodova trenutno na 9. mjestu, a u natjecanju je 12 klubova.

1.HNLŽ U-15 Pionirke 2021./2022. – 12. kolo

HNK Gorica Kömmerling –NK Graničar Županja 2:1 (0:1)

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja 60. Subota, 12.03.2022., 13:30 sati. Sudac: Jakov Lasić. Pomoćnici: Dominik Hren i Vjekoslav Kovač (svi Zagreb). Delegat: Danko Uroić (Vrbovec). Strijelci: 0:1 – L.Župarić (1), 1:1 – Vinetić (52), 2:1 – Grahovac (56).

GORICA: Lorena Šagovac, Marina Milanščak, Antonela Filipović, Eleonora Miloščić, Ema Čunčić, Marija Jančić, Valentina Vinetić (cap.), Korina Drk, Paola Grahovac, Leona Matanović, Nika Martinić (još su igrale: Ema Petrović, Amarie Agreš, Ema Čeple, Elena Iličić, Antonija Perečinec). Trenerica: Barbara Legin.

GRANIČAR: Marina Dominković, Anja Župarić, Ena Bakić, Lucija Božić, Katarina Klaić, Helena Lešić, Lana Mikulić, Lea Župarić (cap.), Arvena Solenko, Petra Zlatunić, Nina Kopić (još su igrale: Lana Jović, Sara Lovrić, Karla Ilić, Ivona Bušić, Emilija Lucić, Ena Filipović, Andrea Knežević). Trener: Drago Trojan.