FOTO Vatrogasac do pobjede preokretom u drugom poluvremenu

[]

20.03.2022. Velika Gorica, Kobilić. 1.ŽŽNL skupina Istok-14.kolo: Vatrogasac-Rakovac 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vatrogasac je na startu proljetne polusezone u 14. kolu pobijedio momčad Rakovca 2:1, ali tek pogocima u drugom poluvremenu i tako ostao u utrci za naslov prvaka. Domaći nisu bili uvjerljivi u prvom poluvremenu, iako su imali nešto veći posjed lopte, ali bez izrazitih prigoda za pogodak.

Gosti iz Rakovca su prijetili iz kontranapada i iznenada došli do prednosti u 29. minuti pogotkom Patrika Pajura, koji je iskoristio neopreznost obrane domaćina i zatresao mrežu za 0:1. Pokušaji domaćih da izjednače rezultat do kraja prvog poluvremena nisu bili ni dovoljno brzi ni dovoljno precizni da bi bili uspješni. Najbliži pogotku bio je Marko Novak u 38.minuti kada je iz blizine s desne strane zamalo promašio suprotni kut, lopta je završila u golautu.

Nakon odmora Vatrogasac je krenuo s prvom izmjenom, a u 60. minuti uslijedile su još dvije i to se pokazalo kao kombinacija za pobjedu. Antonio Ivkić je u 71. srušen u prodoru za kazneni udarac, kojeg je Damir Matković sigurno pretvorio u izjednačenje. Bolja igra isplatila se domaćima u završnici kada se nakon kornera u gužvi u kaznenom prostoru najbolje snašao Vjekoslav Čavar i iz blizine silovito zakucao loptu u bliži kut za 2:1!

1.ŽNL skupina Istok 2021./2022., 14. kolo

NK Vatrogasac – NK Rakovec 2:1 (0:1)
Kobilić. Igralište: ŠRC Kobilić. Gledatelja: 60. Nedjelja, 20.03.2022., 15:30 sati. Sudac: Zlatko Ilčić. Pomoćni suci: Antonio Vukadin i Matej Golubić (svi Dugo Selo). Delegat: Saša Kunić (Zagreb). Strijelci: 0:1 – Pajur (29), 1:1 – Matković (71-11m), 2:1 – Čavar (87).

VATROGASAC: Caput, Šošić (od 82. Vuksan), Čavar, Antunović,  Kontić (cap.), Novak (od 60. Ivkić), Krstanović (od 46. Batinić)), Šimek, Matković, Grilec (od 60. Kovačić), Štefner. Trener: Nino Matković.

RAKOVEC: Jurić, Matić, Krvarić, Krezo (od 87. Kožar), Očić, Pajur (od 74. Novoselec), Jaić, Štefinovec, Pavlović, Gudić, Grgoić. Trener: Goran Presečki.

Objava FOTO Vatrogasac do pobjede preokretom u drugom poluvremenu pojavila se prvi puta na cityportal.hr.