FOTO Mladost i Ban Jelačić odigrali bez pobjednika

[]

27.03.2022. Velika Gorica, Obrezina. Jedinstvena žžupanijska nogometna liga-19.kolo: NK Mladost-NK Ban Jelačić 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Susret Mladosti i Ban Jelačića iz Vukovine u 19. kolu Jedinstvene županijske lige završen je neodlučenim rezultatom 1:1, tako da su obje momčadi u proljetnoj polusezoni još uvijek bez poraza. Podsjećamo, oba kluba su u prva tri proljetna kola zabilježili po dvije pobjede i remi – Mladost (Kupa 3:0, Sloga 2:0, Klas 0:0), Ban Jelačić (Dinamo Jakovlje 1:1, Strmec 2:1, Polet 1:0).

Prema trenutnom poretku (11. Mladost, 2. Ban Jelačić) momčad iz Vukovine slovila je za favorita, ali se to na terenu nije bilo očito. Obje momčadi su primijenile zatvorenu varijantu, osigurati vlastita vrata i pokušati kontranapadom doći u prigodu za pogodak.

Početkom drugog poluvremena prodor Grdića po desnoj strani i ubačaj u kazneni prostor donijeli su vodstvo domaćoj momčadi. Vratar Davor Sakač uspio je oštar udarac skrenuti u vratnicu, odbijanac je Leon Jaki proslijedio u nebranjeni dio vrata za 1:0.

Pojačani pritisak na domaća vrata isplatio se gostima u 72. minuti. Duboko na suparničkoj polovici Jurica Čumpek nezadrživo je prošao lijevom stranom i na domak vrata ubacio na peterac, najbrže je reagirao Mateo Maslać i prizemnim udarcem zatresao mrežu za 1:1.

U završnici su gosti više napadali, ali su imali sreće da na suprotnoj strani Domagoj Bedeković nije najbolje reagirao u dvije vrlo izgledne prilike za pogodak. U posljednjoj minuti došlo je do naguravanja igrača, a neuvjerljivi sudac je povišene tenzije riješio isključenjem Čumpeka i opomenama službenim predstavnicima klubova.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2021./2022., 19.kolo

NK Mladost (Obrezina) – NK Ban Jelačić (Vukovina) 1:1 (0:0)

Obrezina. Igralište ŠRC Mladost. Gledatelja 120. Nedjelja, 27.03.2022., 16:30 sati. Sudac: Matej Jambrović (Jastrebarsko). Pomoćni suci: Matija Prišlec (Jastrebarsko) i Martin Štulec (Donja Zdenčina). Delegat: Ivica Malkoč (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Jaki (48), 1:1 – Maslać (72).

MLADOST: Miklec, B.Ivančić, M.Tadić, Perić, M.Ivančić, Matić, Hercigonja (od 68. Bedeković), Kos (od 46. Grdić), Šorša (od 78. Hadžiabdić), Jaki (od 52. Bedeković), Hren. Trener: Romano Župetić.

BAN JELAČIĆ: Sakač, Rovišan, Krasnić, Sabljak, Harambašić, Nikić, Miletić, Karaula (od 63. Smok), Memić (od 63. Maslać), Čumpek, Prizmić. Trener: Stefan Rajić.

Objava FOTO Mladost i Ban Jelačić odigrali bez pobjednika pojavila se prvi puta na cityportal.hr.