FOTO Vatrogasac pobijedio Dubravu za potvrdu 2. mjesta

['1.žnl istok', 'NK Vatrogasac(K)']

08.05.2022. Kobilić. 1.ŽŽNL skupina Istok-21.kolo: NK Vatrogasac-NK Dubrava 3:0. Toni Štefner. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vatrogasac je zabilježio pobjedu rezultatom 3:0 kontra Dubrave u 21. kolu Prve županijske nogometne lige skupina Istok i zadržao 2. mjesto na tablici. Domaći su došli u vodstvo u ranoj fazi susreta pogotkom Ivana Antunovića u 7. minuti i nakon toga su propustili tri-četiri izgledne prigode za pogodak. Gosti su u 24. imali najbolju šansu kada je Jurica Novosel ubačaj s desne strasne glavom zamalo poslao iznad grede.

08.05.2022. Kobilić. 1.ŽŽNL skupina Istok-21.kolo: NK Vatrogasac-NK Dubrava 3:0. Ivan Kontić. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Toni Štefner je nekoliko puta prodirao po lijevoj strani, ali konkretnog efekta nije bilo do 38.minute, kada je ušao u kazneni prostor i, iako ometan, efektno pogodio suprotne rašlje za 2:0.

08.05.2022. Kobilić. 1.ŽŽNL skupina Istok-21.kolo: NK Vatrogasac-NK Dubrava 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Početkom drugog poluvremena gosti su imali nešto više od igre, ali njihovi pokušaji nisu bili dovoljno precizni da bi ugrozili vrata domaćih. Na suprotnoj strani Štefner je prodorima stvarao obrani Dubrave probleme, ali suigrači nisu bili dovoljno precizni da realiziraju zrele šanse. Ipak, Marko Novak se nedugo nakon ulaska u igru upisao u strijelce kada je iz blizine zatresao mrežu za 3:0.

Susret je bio odlučen, uz jednu zanimljivost u završnici. Došlo je do zamjene vratara kada je pričuvni vratar Branimir Grilec zamijenio Matiju Caputa. Trener Nino Matković ostavio je u igri Caputa, koji je umjesto vratarskog dresa navukao igrački te je pokušavao biti i vezni i napadač, nismo sigurni koju je ulogu bolje odigrao. Svejedno, za publiku je to bilo zanimljivo i duhovito.

Vatrogasac (21 14 4 3 45:21 46) je na 2. mjestu iza vodeće Meštrice (21 15 4 2 55:16 49), na 3. mjestu je Kloštar (21 14 4 3 39:18 46), na 4. mjestu je Dubrava (21 10 5 6 43:31 35).

Prva županijska nogometna liga skupina Istok 2021/2022., 21. kolo

NK Vatrogasac – NK Dubrava 3:0 (2:0)

Kobilić. Igralište: ŠRC Kobilić. Gledatelja 60. Nedjelja, 08.05.2022., 17 sati. Sudac: Matija Spudić (Ivanić Grad). Pomoćni suci: Danijel Gašpar i Fran De Villa (oba iz Križa). Strijelci: 1:0 – Antunović (7), 2:0 – Štefner (38), 3:0 – Novak (67).

VATROGASAC: Caput (od 78. B.Grilec), Šošić (od 46. Krstanović), Čavar, Vuksan, Antunović (od 60. Novak), Ivkić, Kontić (cap.), Šimek, D.Matković, J. Grilec (od 60. Batinić), Štefner. Trener: Nino Matković.

DUBRAVA: Šuflaj, Grgić (cap.) (od 66. Koren), Baškarad, Stjepanović, M.Fulir, M.Horvat, Novosel, Brkljačić, Fugaj, K.Horvat, Brtan. Trener: Dražen Fulir.

The post FOTO Vatrogasac pobijedio Dubravu za potvrdu 2. mjesta appeared first on cityportal.hr.