FOTO Meštrica i Vatrogasac pobijedili, Posavec zaustavio Kloštar

['1.žnl istok', 'NK Posavec(Orle)']

15.05.2022. 1.ŽŽNL skupina Istok-22.kolo: NK Meštrica (Gornja Lomnica)-NK Gaj (Gaj) 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Iznenađenje 22. kola u Prvoj županijskoj ligi skupina Istok  je čista 2:0 pobjeda Posavca protiv trećeplasiranog Kloštra! Taj rezultat je četiri kola prije kraja prvenstva vjerojatno izbacio Kloštar (22 14 4 4 39:20 46) iz utrke za naslov prvaka, jer su vodeća Meštrica (22 16 4 2 58:16 52) i drugoplasirani Vatrogasac (22 15 4 3 51:22 49) zabilježili očekivane pobjede.

Meštrica je na domaćem terenu pogocima Galovića (11m), Bartolovića i Britveca zabilježila 3:0 pobjedu protiv momčadi Gaja. Domaći su u vodstvo došli iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca, a sudac je mogao mirne duše dosuditi još jednu najstrožu katnu zbog rušenja Britveca. U drugom poluvremenu Bartolović je efektno završio akciju nekoliko igrača za 2:0, a Britvec je odbijanac iz blizine pretvorio u 3:0. Dvije-tri najizglednije prigode gostiju pravovremenim reakcijama neutralizirao je vratar Mihalinčić.

Pobjeda Vatrogasca u Turopolju nije iznenađenje, ali visoki rezultat jeste. Momčad iz Kobilića prvo poluvrijeme završila je u plusu pogotkom Ivkića, koji je vjerojatno najefikasniji ‘džoker-igrač’ u ovom rangu natjecanja. U drugom poluvremenu u strijelce su se upisali Čavar, Antunović, Gordon (prvi internacionalac u Kobiliću) i Šošić.

Priča 22. kola je pobjeda Posavca protiv Kloštra! U uvodnoj fazi utakmice, u 7.minuti, stoper M.Breščaković matirao je goste iz Kloštar Ivanića, a hitri Lucin je pogotkom u 35.minuti ‘zaledio’ goste, iako se igralo na ljetnoj temperaturi. Početkom drugog poluvremena, u 47. minuti, gosti su ostali bez isključenog Kovačevića (prekršaj u izglednoj prilici za pogodak) i domaći su mudro sačuvali veliku prednost. Posavec (22 7 5 10 29:35 26) se ovom pobjedom s 11. mjesta smjestio na 8. mjesto u trenutnom poretku.

Rezultati: Meštrica – Gaj 3:0, Turopolje – Vatrogasac 1:6, Posavec – Kloštar 2:0, Dubrava – Dinamo Hidrel 4:3, Ban Jelačić (B) – Buna 0:0, Ostrna – Milka Trnina 1:2, Lonja – Rakovec 2:0.

The post FOTO Meštrica i Vatrogasac pobijedili, Posavec zaustavio Kloštar appeared first on cityportal.hr.