FOTO Turopoljac bolji od Kupe za 3. pobjedu u nizu

['JŽNL05', 'Nk Turopoljac']

DSC 0530 2

14.09.2022. Velika Gorica, Kuče. JŽŽNL – 05. kolo: NK Turopoljac – NK Kupa (Pokupsko) 1:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac je u 5. kolu u susretu s Kupom iz Pokupskog zabilježio 3. pobjedu u jesenskoj polusezoni, strijelac je bio stoper Bruno Ivančić. Domaći su bili favoriti i to su od početka naglašavali stalnim napadima. Međutim, mlada i perspektivna momčad gostiju igrala je bez suvišnog respekta i s viškom samopouzdanja te su uz poveću dozu sportske sreće odigrali neodlučeno u prvom poluvremenu.

DSC 0544 2

DSC 0552

14.09.2022. Velika Gorica, Kuče. JŽNL – 05. kolo: NK Turopoljac – NK Kupa (Pokupsko) 1:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Čitav niz zrelih prigoda Turopoljac nije realizirao u prvom dijelu, opasnost je otklanjao vratar Sečenj i obrambeni blok predvođen Petkovićem tako da pokušaji Hercigonje, Šestoka, Horvata, Čunčića, Ivančića i ostalih nisu urodili plodom. Kupa je koristila svaku priliku da krene u napad preko svojih brzanaca na bokovima i tako je obrana mogla nakratko predahnuti.

DSC 0553 2

DSC 0558

Pokupska obrana pala je u drugom poluvremenu samo jednom, u 62. minuti. Nakon ubačaja iz prekida i stvorene gužve najbrže je reagirao Ivančić i pogodio mrežu za zasluženo vodstvo 1:0.

DSC 0563 2

DSC 0564

Momčad Turopoljca u ovakvom sastavu i igračkoj prezentaciji izgleda vrlo dobro i svakako je kandidat za mjesto u vrhu poretka.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2022./2023., 05. kolo

NK Turopoljac – NK Kupa (Pokupsko) 1:0 (0:0)

Velika Gorica, Kuče. Igralište: ŠRC Kuče. Gledatelja 80. Srijeda, 14.09.2022., 17 sati. Sudac: Ivan Marinčević (Mičevec). Pomoćni suci: Jurica Huzjak (Gustelnica) i Danijel Antolović (Velika Gorica). Delegat: Mario Karapandžić (Vukovina). Strijelac: 1:0 – Ivančić (62).

TUROPOLJAC: Eremija, Saraf, Hercigonja, Sudec (od 88. Hren), Čaić, Ivančić, Šutalo (od 46. Lucin), Čunčić (cap.), Hadžiabdić (od 77. Gogić), Horvat, Šestok (od 88. Jakovljević). Trener: Stiven Žitnik.

KUPA: To.Sečenj, L.Lukinić, L.Klasnić, Šestak, I.Petković, Vranešić, D.Belečić, Zlodi (od 80. Bašić), Ti.Sečenj, Brajković (cap.), I.Belečić. Trener: Miroslav Lukinić.

The post FOTO Turopoljac bolji od Kupe za 3. pobjedu u nizu appeared first on cityportal.hr.