FOTO Ban Jelačić u završnici do 3. pobjede u nizu

['4.NL Središte', 'Ban Jelačić', 'hotnews']

DSC 0307

21.09.2022. Velika Gorica, Vukovina. 4.NL Središte B – 06.kolo: Ban Jelačić – TŠK-1932 1:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ban Jelačić je u 6. kolu 4.NL Središte B pobijedio momčad TŠK-1932 s 1:0 pogotkom Filipa Harambašića (10./2002.) u 84 minuti. To je treća pobjeda u nizu momčadi iz Vukovine, nakon tri poraza u prva tri kola jesenske polusezone.

DSC 0314

DSC 0316

Igru u prvom poluvremenu obilježile su česte nepovezane akcije i pogreške u predaji lopte, tako da izrazitih prigoda za pogodak nije bilo. Vrijedi istaći dva pokušaja Petra Krasnića i jedan Matea Nikića, kada su lopte zamalo promašile cilj.

DSC 0317 1

Nakon odmora u prvih petnaestak minuta nastavljeno je u istom ritmu, a onda je trener domaćih Stefan Rajić krenuo s izmjenama. Od 58. do 67. minute uveo je u igru tri izrazita napadača i tako pojačao pritisak na vrata gostiju iz Topolovca.

DSC 0320

DSC 0323

Ulazak Harambašića bio je odlučujući za konačni ishod susreta. Njegovi prodori po desnoj strani potpomognuti izletima Marka Rovišana (08./2003.) učinili su gostujuću obranu nesigurnom, ali toliko željeni pogodak postignut je tek u 84. minuti.

DSC 0334

Harambašić je loptu primirio na rubu kaznenog prostora, oslobodio se suparnika i prisebno s desetak metara pogodio donji lijevi kut vratara Jakše Maleševića (12./2003.). Gosti su nakon toga na suprotnoj strani izveli tri vezana udarca iz kuta, ali su domaći lagano otklonili ubačaje i eventualnu prijetnju za svoja vrata.

4.nogometna liga Središte B 2022./2023., 06. kolo

NK Ban Jelačić – NK TŠK-1932 (Topolovac, Sisak)) 1:0 (0:0)

Vukovina. Igralište Bana Jelačića. Gledatelja 60. Srijeda, 21.09.2022., 17 sati. Sudac: Kristijan Kršak (Donja Zelina). Pomoćni suci: Blaž Crnoja i Helena Blažić (oboje Vrbovec). Delegat: Mladen Janić (Goli vrh). Strijelac: 1:0 – Harambašić (84).

BAN JELAČIĆ: Marković, Rovišan, Landeka, Krasnić (od 58. Augustić), Maslač, Karaula, M.Nikić (cap.), F.Milatović (od 67. Harambašić), Memić (od 58. Miletić), Čumpek, Smolković. Trener: Stefan Rajić.

TŠK: Malešević, Šipuš, Ikić (od 86. P.Brlečić), Pavlović, Brodarac, Križe (cap.), A.Vincelj, Mileković, Matić, Kresojević (od 65. M.Vincelj), Ivičinec. Trener: Almir Halilović.

The post FOTO Ban Jelačić u završnici do 3. pobjede u nizu appeared first on cityportal.hr.