Pobjeda Mladosti i sudačka kartonijada u Obrezini

['jžnl', 'NK Mladost(O)']

DSC 0075 1

30.10.2022. Velika Gorica, Obrezina. JŽŽNL 2022./2023. – 12.kolo: Mladost – Dinamo Jakovlje 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mladost je u 12. kolu pobijedila rezultatom 3:1 Dinamo Jakovlje, strijelci su bili Leon Jaki, Domagoj Bedeković i Luka Bubalo, za goste Dino Konjevod. Od početka utakmice bilo je vidljivo da će sudac biti glavni akter sportskog događaja.

DSC 0058

Kartonijada je krenula već u 3. minuti žutim kartonom Matiji Šipeku, koji je u 11. ‘počašćen’ drugom opomenom i isključen. Tri minute kasnije Mladost je došla u vodstvo, Jaki je pogodio iz blizine za 1:0. Uslijedila je klasična sudačka kompenzacija, isključen je kapetan domaćih Adis Smajić, opomene u 15. i 27. minuti. Domaći povećavaju prednost u 41. pogotkom Bedekovića, koji je iskoristio svoju treću veliku šansu. Uslijedilo je isključenje Davida Gajskog, opomene u 33. i 43. minuti.

DSC 0059

DSC 0065

Ukupno 8 žutih kartona u prvom poluvremenu (po 4 za svaku momčad) jedne korektne utakmice! Tri isključenja zbog krive procjene prekršaja. Čak je i delegat u izvješću napisao da su opomene dodijeljene preoštro, a poznato je da delegati uvijek štite suce, pogotovo kada nisu u pravu! Ukupno je na ovom susretu pokazano 13 žutih kartona (11 zbog preoštrih startova), 6 ih je pretvoreno u 3 crvena!!

DSC 0080

DSC 0087 1

Iako su gosti početkom drugog poluvremena smanjili zaostatak pogotkom D. Konjevoda, Luka Bubalo je u završnici poentirao za 3:1 pobjedu domaće momčadi.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2022./2023., 12. kolo

NK Mladost (Obrezina) – NK Dinamo Jakovlje 3:1 (2:0)

Obrezina. Igralište SRC Obrezina. Gledatelja 70. Nedjelja, 30.10.2022., 14 sati. Sudac: Ivan Čužić. Pomoćni suci: Danijel Rožić i Marko Kovač (svi iz Velike Gorice). Delegat: Ante Mužević (Samobor). Strijelci: 1:0 – Jaki (17), 2:0 – Bedeković (41), 2:1 – D.Konjevod (49), 3:1 – Bubalo (88). Crveni kartoni (2 opomene): Matija Šipek (11.), Adis Smajić (27.), David Gajski (43.).

MLADOST: Tomić, Martinić, Kovačić (od 78. Matić), Smajić (cap.), Bedeković (od 78. Bekavac), Ivančić, Borković, Jaki (od 64. Periša), Bubalo, Grdić (od 49. M.Tadić), Kos. Trener: Romano Župetić.

DINAMO: Hercigonja, Brcko (od 78. Bursać), Vrabec, Kovačec, D.Konjevod, Cesarec, Lacko (od 46. Škarica), A.Konjevod (od 78. B.Konjevod), Gajski, Svetec, Šipek. Trener: Ivica Antolić.

The post Pobjeda Mladosti i sudačka kartonijada u Obrezini appeared first on cityportal.hr.