Gorički karatisti osvojili 11 medalja u Osijeku

['karate klub velika gorica', 'kup osijek']

Osječki karate savez je proteklog vikenda bio organizator velikog turnira KUP OSIJEKA koji je okupio 749 natjecatelja iz 76 klubova. Ovo je natjecanje u programu kadetske, juniorske i U21 reprezentacije kao bodovni turnir za izbor za Europsko prvenstvo koje će se održati u veljači 2023. godine na Cipru.

Iz Karate kluba Velika Gorica nastupila je isključivo kadetska, juniorska i seniorska ekipa u sastavu 12 natjecatelja, a osvojili su ukupno 11 medalja, od čega 4 zlata, 3 srebra i 4 bronce.

– Najuspješniji je bio Vito Hulina koji je u kadetima -52kg završio na najvišem postolju, te u uzrastu 13/14 godina -49kg. Vito je u kadetima lavovski odradio, a žal ostaje jedino što je Vito premlad za nastup na idućem Europskom prvenstvu, jer bi trenutno bio vodeći u poretku. Uz Vitu, zlato su osvojili još Ema Filković u kadetkinjama +61kg i Petar Orešković u seniorima -60kg – ističu iz kluba.

Goričke borce čeka turnir u Trbovlju u Sloveniji početkom prosinca, a završetak je u siječnju 2023. na Grand Prixu u Samoboru nakon čega će se znati konačni putnici na Europsko prvenstvo. Istog dana kada se bore u Trbovlju, mlađa ekipa U14 nastupa u Varaždinu na Kupu Sv. Nikole. – istaknuli su iz kluba.

-Petar Orešković- U21 -60kg

The post Gorički karatisti osvojili 11 medalja u Osijeku appeared first on cityportal.hr.