Košarkaških tužnih prvih 11: Slovensko sunce smrzava i do -30…

['aba 2 liga', 'hotnews', 'kk gorica']

Nakon što su teško nastradali u sudaru s banjalučkim Borcem (96-54) u utorak, košarkaši Gorice prošli su samo malo manje loše u okršaju sa slovenskim Helios Sunsima u četvrtak. Završilo je s “okruglih” 100-70, uvjerljivih 30 razlike za slovensku momčad i nova potvrda da su naši košarkaši ove sezone, nažalost, gotovo zalutali u ovo natjecanje. Nakon četiri kola imaju četiri poraza, uvodni i minimalni od hrvatskog drugoligaša Vrijednosnica Osijek, pa onda tri u kojima su kombinirano ostali na -105?! Sa sarajevski Sparsom -33, u utorak s Borcem -42, u četvrtak s Heliosom -30…

Očajna sezona naših košarkaša došla je tako do 11. uzastopnog poraza, koji su se nadovezali na pobjedu protiv Zaboka u prvoj utakmici sezone. Padne li Gorica i u subotu protiv makedonskog Pelistera, a sve govori da za to ima ozbiljne izglede, napunit će se dva mjeseca bez pobjede, s 12 poraza… Situacija je daleko od dobre, nije ovoga puta pomogao ni povratak Karla Uljarevića nakon ozljede, a ni išta drugo. Gorica se držala u prvoj četvrtini, pa potonula u drugoj i zatim nastavila tonuti. Uljarević je ubacio 17, Cinac 14, Majić i Mašić po 10.

– Zvučat će malo paradoksalno nakon svega, ali ovoga puta sam zadovoljan barem tom prvom četvrtinom, imali smo i vodstvu, i kontrolu utakmice… Međutim, način na koji je Helios šutirao za tricu, jer imali su 60 posto šuta, bio je zaista sjajan. Često bi i mi odigrali dobru obranu, a opet bili kažnjeni. Kad smo potonuli u minus, nismo imali snage vratiti se – rekao je trener Braslav Turić.

Sezona, dakle, ide dalje, izazovi se nižu, a mi čekamo da se stvari pokrenu, da ova momčad pokaže da je bolja, puno bolja od onoga što govore dosadašnji rezultati…

The post Košarkaških tužnih prvih 11: Slovensko sunce smrzava i do -30… appeared first on cityportal.hr.