FOTO Gimnazijalke pobijedile na gradskom natjecanju u košarci

['GIMNAZIJA', 'GVG', 'hotnews']

DSC 0022

02.12.2022. Velika Gorica. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Natjecanje srednjih škola Grada Velike Gorice u košarci za djevojke u organizaciji Gimnazije Velika Gorica održano je danas (petak, 02. prosinca 2022.) u dvorani Srednjih škola. Natjecala su se tri školska sportska društva: ŠSD GVG (Gimnazija, voditelj Gordan Polan, prof. savjetnik), ŠSD Bumbar (Ekonomska škola, voditelj Marko Novaković, prof.), ŠSD Zrakoplovac (Zrakoplovna tehnička škola Rudolf Perešin, voditelj Krešimir Lušić, prof).

DSC 0003

DSC 0007

Pobjednice su igračice GVG-a, koje su u dramatičnoj utakmici pobijedile rezultatom 37:35 suparnice iz Ekonomske škole. Odluka je pala tek u produžetku od 3 minute, nakon što je u regularnom vremenu (24 minute) rezultat bio 31:31. Pobjedom na gradskom natjecanju gimnazijalke su se kvalificirale na županijsko natjecanje srednjih škola u košarci.

DSC 0019

Turnir je odigran po jednostrukom bod sustavu, a utakmice su igrane u trajanju 4×6 minuta. Sve utakmice sudila je Nika Štampalija, iz Udruge košarkaških sudaca Grada Zagreba. Sve tri ekipe nagrađene su prigodnim medaljama.

Gradsko natjecanje srednjih škola u odbojci za djevojke u školskoj godini 2021./2022.

Rezultati, sastav pobjednica

ŠSD Zrakoplovac – ŠSD GVG 11:34, ŠSD Bumbar – ŠSD Zrakoplovac 44:2, ŠSD GVG – ŠSD Bumbar 37:35, 31:31 (produžetak). Poredak: 1. ŠSD GVG, 2. ŠSD Bumbar, 3. ŠSD Zrakoplovac.

ŠSD GVG: Ana Vrhovac, Barbara Usmiani, Ida Tibor, Laura Milovac, Ana Lizatović, Mia Rebić, Petra Vranešić, Sara Zagorac, Iva Orešković, Marta Muhar, Antea Meštrović, Marija Blaškić. Voditelj: Gordan Polan, prof. savjetnik.

The post FOTO Gimnazijalke pobijedile na gradskom natjecanju u košarci appeared first on cityportal.hr.